Dojlidy mają bardzo gorzki smak

2020-02-27 10:00:00(ost. akt: 2020-02-27 09:23:28)
Wang Yang (Dekorglass Działdowo)

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

W Superlidze tenisistów stołowych zaskakujących rozstrzygnięć ciąg dalszy: w Działdowie Dekorglass niespodziewanie przegrał z Dojlidami Białystok, natomiast na Podkarpaciu lider Kolping Frac Jarosław został ograny przez Polonię Bytom.
* Dekorglass Działdowo – Dojlidy Białystok 1:3
Wang Yang – Przemysław Walaszek 3:1 (5, -10, 8, 7), Kamil Kurowski – Wang Zeng Yi 2:3 (-4, -6, 6, 9, -7), Jiri Vrablik – Li Youngyin 0:3 (-4, -9, -7), Wang – Wang 0:2 (-6, -7)

Im bliżej końca sezonu zasadniczego, tym coraz ciekawiej jest w Lotto Superlidze. Na przykład o sporą niespodziankę postarali się pingpongiści z Bytomia, którzy nie byli faworytami w konfrontacji z liderem na Podkarpaciu, a jednak pokazali, że w kolektywie siła. Po punkcie zdobyli reprezentant Hongkongu Lam Siu Hang i Czech Antonin Gavlas, a na koniec zwycięskie oczko dołożył debel Robert Floras/Gavlas. W ten sposób Polonia przerwała - trwającą od 13 kolejek - zwycięską serię ekipy z Jarosławia.
Niestety gorzką pigułkę przełknęli też najlepsi kibice w Polsce, czyli fani Dekorglassu Działdowo. Ich zespół we wtorek wieczorem ostatecznie przyklepał sobie 3. miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Działdowianom zaszkodziły białostockie Dojlidy, a najbardziej gospodarzom nie w smak okazał się pochodzący z Chin Wang Zeng Yi, były reprezentant Polski. Popularny „Wandżi” w Działdowie został wystawiony jako meczowa jedynka Dojlid. Czyli swój występ rozpoczął od drugiej gry, kiedy Dekorglass prowadził już 1:0 po zwycięstwie Wang Yanga nad Przemysławem Walaszkiem. „Wandżi” na początek zmierzył się z drugoligowcem Kamilem Kurowskim. Przed pierwszą piłką można było zastanawiać się jedynie, jak szybko wygra zawodnik z Białegostoku. I pierwszego seta na swoją korzyść rozstrzygnął w pięć minut. Ale im dalej w las, tym więcej drzew. W drugiej partii Kurowski prowadził 6:3 i i przegrał do 6. Jednak w następnych dwóch zawodnik Dekorglassu sprawił radochę swoim fanom, bo pokonał „Wandżiego”. Na ostatniego seta pingpongista gości skupił się i wygrał.
- Źle mi się grało od początku, nie czułem się dobrze przy stole, ale wymęczyłem zwycięstwo, a to było najważniejsze – skomentował „Wandżi”. – Wiedziałem, że w kolejnym pojedynku zagram z obrońcą Wangiem i powinno być łatwiej, bo lubię grać z zawodnikami prezentującymi ten styl.
I rzeczywiście w ostatniej grze wieczoru w Działdowie doszło do konfrontacji Wang – Wang. Ten z Białegostoku potwierdził, że pasuje mu styl defensywny. W dwóch setach zapewnił swojej drużynie zwycięstwo za trzy punkty.
Wcześniej z Li Youngyinem nie poradził sobie Jiri Vrablik. Grający trener Dekorglassu poza drugim setem praktycznie nie nawiązał walki z Chińczykiem i przegrał 0:3.
* Inne wyniki: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Fibrain Politechnika Rzeszów 3:0, Kolping Frac Jarosław – 3S Polonia Bytom 2:3, Olimpia Unia Grudziądz – Energa Manekin Toruń 2:3.

NAJLEPSI W SUPERLIDZE wyimek
1. Kou Lei (Kolping Frac Jarosław) 23 zwycięstwa/1 porażka; 2. Wang Yang (Dekorglass) 20/6; 3. Li Yongyin (Dojlidy) 20/7; 4. Park Jeongwoo (Grudziądz) 19/6; 5. Patryk Chojnowski Patryk (AZS AWFiS) 18/8.