Indykpol przerwał passę Temidy

2020-02-21 10:10:06(ost. akt: 2020-02-21 10:18:59)
Indykpol

Indykpol

W OLSA (I liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, sytuacja robi się coraz ciekawsza. Klasę pokazał Indykpol, który przerwał passę dziewięciu z rzędu zwycięstw Temidy.
Gracze AZS UWM SMS Olsztyn - jeżeli chcą w przyszłym sezonie walczyć na pierwszoligowych boiskach - muszą zdobywać punkty. Solidny Banach Auto Serwis nie zamierzał jednak ułatwiać zadania młodym adeptom siatkówki i w pierwszym secie dosłownie rozbił zdezorientowaną młodzież 25:14. W drugiej partii azetesiacy zaprezentowali zgoła odmienny poziom, co przełożyło się na wygranie przez nich seta 25:22. W tie-breaku podrażnione Banachy było już nie do zatrzymania. Zaledwie siedem punktów zdobyte przez SMS w decydującej partii pozwoliło faworyzowanej ekipie dopisać dwa cenne punkty do ligowej tabeli. MVP został rozgrywający zwycięskiej ekipy Adrian Karwowski, który zapisał na swoim koncie cztery asy i pięć razy skutecznie kiwał.

Janusze Siatkówki, którzy przed rokiem dzielili i rządzili w II lidze, teraz walczą o utrzymanie w wyższej klasie rozgrywkowej. Mecz z SSPS AZS Olsztyn Janusze zaczęli z wysokiego „c”. Świetna postawa niemalże w każdym z aspektów siatkarskiego rzemiosła dała wymierny efekt w postaci pewnie wygranego seta (25:16). W drugiej odsłonie zespoły walczyły punkt za punkt, aczkolwiek bliżej wygrania tejże partii zdawali się być zawodnicy SSPS. Prowadząc 21:18 w zasadzie mieli „autostradę” do tie-breaka. Nic z tych rzeczy. Janusze Siatkówki pokazali charakter i po dramatycznej końcówce wygrali 28:26! MVP został Kamil Sienkiewicz (zdobył 10 punktów).

Konfrontacja Temidy z Indykpolem zapowiadała się wielce interesująco. Indykpol, lider tabeli, był faworytem, ale rywale mogli pochwalić się niesamowitą passą dziewięciu z rzędu wygranych meczów. Do bardzo ważnego spotkania przystąpili jednak bez dwóch ważnych ogniw. Indykpol w pierwszym secie nie dał przeciwnikom najmniejszych szans (25:16). W kolejnej partii gra się wyrównała, a nakręcająca się z akcji na akcję Temida była o krok od doprowadzenia do tie-breaka. Indykpol jednak wyszedł obronną ręką z podbramkowej sytuacji i wygrał 25:23. MVP został Marcin Cudakiewicz (11 punktów).

Adrenaline.pl TEAM wraz z Legends Olsztyn z pewnością marzą o najwyższej klasie rozgrywkowej. Wyrównany potencjał sportowy obu drużyn zwiastował długie i wyrównane spotkanie, aczkolwiek więcej szans dawano ekipie Legends Olsztyn.
Adrenaline.pl TEAM wspiął się na wyżyny swoich możliwości i był minimalnie lepszym w każdym z dwóch rozegranych setów (25:23; 25:21). Wygrana adrenaline.pl TEAM pozwoliła mu zbliżyć się do czołowej trójki i zachować szanse na upragniony awans. MVP został środkowy zwycięskiej ekipy Szymon Cichocki (10 punktów).