Dekorglass nawet nie zipnął w Jarosławiu

2020-02-09 19:30:00(ost. akt: 2020-02-10 11:25:22)
Gdyby Wang Yang dał radę wygrać piątego seta z Danielem Górakiem, to mecz w Jarosławiu potoczyłby się całkiem inaczej

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

Tenisiści stołowi z Działdowa przegrali wyjazdowy mecz Superligi z Kolpingiem Frac, komplikując sobie drogę do półfinału play-off. Czołowa dwójka w tabeli po fazie zasadniczej od razu znajdzie się w czwórce, a Dekorglass właśnie spadł na trzecie miejsce.
• Kolping Frac Jarosław – Dekorglass Działdowo 3:0
Kou Lei – Jirzi Vrablik 3:0 (4, 6, 6), Daniel Górak – Wang Yang 3:2 (4, 7, -8, -5, 7), Han Qiyao – Taku Takakiwa 3:1 (-4, 6, 9, 3)

Wyjazdowe spotkanie działdowian z Kolpingiem Frac Jarosław miało być ważnym sprawdzianem w planowanej batalii o mistrzostwo Polski. Niestety, pingpongiści z Działdowa oblali ten egzamin, potwierdzając, że bez zawieszonego do maja Wei Shihao nie mają nawet co marzyć o trzecim dla Warmii i Mazur złotym medalu (w latach 1999 i 2000 dwukrotnie mistrzostwo Polski zdobył zespół Morlin Ostróda)...

W Jarosławiu goście poszli va banque i na – wydawałoby się – pewny punkt wystawili do trzeciej gry Taku Takakiwę. Japończyk dobrze zaczął swoje granie, bo wygrał pierwszego seta. Zanosiło się więc, że utrzyma swoją ekipę w meczu. Jednak 20-letni Chińczyk Han Qiyao dopiero się rozgrzał i w kolejnych trzech partiach już ograł japońskiego pingpongistę, kończąc całe spotkanie.
Zanim Takakiwa podszedł do stołu, gospodarze prowadzili już 2:0. W pierwszej grze Jirzi Vrablik nie nawiązał walki z legitymującym się ukraińskim paszportem Chińczykiem Kou Lei. Natomiast najbliższy wygrania swojego pojedynku był Wang Yang, który rywalizował z Danielem Górakiem. „Góra” prowadził już 2:0 w setach, ale w dwóch kolejnych „zdrzemnął się” i omal nie przypłacił tego porażką. Jednak po pięciu setach od stołu pokonany odszedł obrońca z Działdowa...

Za niespełna dwa tygodnie Dekorglass czeka mordercza czterodniówka, czyli aż trzy spotkania w ciągu czterech dni (!): najpierw wyjazdy do Rzeszowa (Fibrain AZS Politechnika, 22 lutego, g. 18) i Bytomia (3S Polonia, 23.02, g. 16), a zaraz po powrocie z tych wojaży "domowy" mecz z Dojlidami Białystok (25.02, g. 18).

* Inne mecze: AZS AWFiS Balta Gdańsk – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3, 3S Polonia Bytom – Warta Kostrzyn nad Odrą 3:1, Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Energa Maneekin Toruń 3:2, Poltarex Pogoń Lębork – LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 0:3.