Jeziorak, GKS Wikielec i Motor Lubawa są po kolejnych sparingach [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-02-09 12:12:47(ost. akt: 2020-02-09 12:50:13)
W Iławie GKS Wikielec pokonał Huragan Morąg 3:2

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Przygotowujące się do rundy rewanżowej forBET IV ligi drużyny z powiatu iławskiego rozegrały wczoraj (sobota 8 lutego) kolejne mecze kontrolne. Wyniki sparingów nie są najważniejsze, ale trzeba odnotować, że GKS Wikielec, Jeziorak Iława i Motor Lubawa wygrały swoje mecze.
GKS Wikielec – Huragan Morąg 3:2 (1:2)
1:0 - Korzeniewski (14), 1:1, 1:2 - Maćkowski (17, 31), 2:2 - Jankowski (57), 3:2 - Wacławski (72)
GKS: Mazurowski - Sz. Jajkowski, Górski, Kacperek, Korzeniewski, Jankowski, M. Jajkowski, Szypulski, Suchocki, Rosoliński, Bartkowski,
Zagrali także: Caban - Sobociński, Wodzicki, Wacławski, Tokarski, Kucznier, Krajnik, C. Jajkowski,

Lider forBET IV ligi rozegrał dotychczas trzy sparingi, w każdym z nich wygrywał (2:3 na wyjeździe z Concordią Elbląg, 5:1 z BKS-em Bydgoszcz w Iławie i teraz 3:2 z Huraganem, także na sztucznym boisku stadionu przy ulicy Sienkiewicza).

Po pierwszej połowie goście prowadzili 1:2, jednak to GKS wyszedł jako pierwszy na prowadzenie. W 14 minucie Adrian Korzeniewski skutecznie zakończył akcję zespołową. W tej części meczu bramkę zdobył jeszcze Piotr Kacperek, jednak sędziowie dopatrzyli się w tej sytuacji spalonego. Dla III-ligowego zespołu z Morąga obie bramki zdobył Rafał Maćkowski.

Do wyrównania, już w drugiej połowie, doprowadził znany z doskonałego dryblingu i szybkości Michał Jankowski, który zwiódł rywala i wpakował piłkę w okienko bramki Huragana. Wynik ustalił w 72 minucie Tomasz Korzeniewski, który strzałem z głowy wykorzystał dorzutkę Korzeniewskiego.

- W końcówce meczu zadebiutował 15-letni obrońca, najmłodszy z braci Jajkowskich – Cezary. Kolejny sparing GKS Wikielec rozegra w sobotę 15 lutego o godz. 16 z Powiślem Dzierzgoń w Iławie – czytamy na portalu wikielecgks.pl, z którego pochodzi także pomeczowy wywiad z trenerem drużyny z Wikielca, Wojciechem Tarnowskim oraz skrót z bramkami.

Mławianka Mława – Jeziorak Iława 1:5
1:0 – Tomczak (13), 1:1 – Lewandowski (27), 1:2 – Parulis (60), 1:3 – Kochalski (75), 1:4 – Czarnota (82), 1:5 – Kuciński (85)

JEZIORAK: Ciura - Kressin, Kolcz, Neumann, Kochalski, Kaźmierski, Kuciński, Czarnota, Parulis, Brejdakowski, Lewandowski,
Zagrali także: Włodarczyk, Ksiuk, Sagan, Madej, Kowalski, Trzciński, Szczepański.

Tym razem wicelider forBET IV ligi grał test-mecz na wyjeździe, drużyna trenera Wojciecha Figurskiego wybrała się do Mławy na spotkanie z czwartą drużyną mazowieckiej okręgówki. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, jednak później bramki zdobywali już tylko iławianie. Zakończyło się na wyniku 1:5.

- Piłkarze Jezioraka w sobotę 15 lutego zagrają o 12:00 z Pomezanią Malbork. Mecz odbędzie się w Iławie lub w Malborku - informuje portal jeziorakilawa.pl.

Motor Lubawa – Kormoran Zwierzewo 4:0

Motor zwyciężył w sobotnim sparingu, do którego także doszło w Iławie. Podopieczni trenera Krzysztofa Malinowskiego rozegrali kolejną grę kontrolną zwyciężając z Kormoranem Zwierzewo 4:0. - Łupem bramkowym podzielili się: Czarek Sobolewski x2, Łukasz Goździejewski, do tego padła jedna bramka samobójcza – czytamy na stronie MLKS-u.

- Pokazaliśmy, że to my jesteśmy silnym czwartoligowym zespołem i przez cały mecz kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. W sparingu z Kormoranem zaprezentowało się sześciu juniorów, którzy coraz śmielej pukają do seniorskiej drużyny – powiedział po spotkaniu trener Malinowski, który z różnych względów nie mógł skorzystać z gry Przemysława Józefowicza, Adriana Zasuwy oraz Romana Śnieżawskiego.

>>> Dziś te trzy drużyny grają w Lubawie w turnieju halowym w ramach akcji charytatywnej zorganizowanej z myślą o Motorze. Więcej o akcji „Sercem z Motorem” TUTAJ.