Warmia wywalczyła w Wągrowcu punkt

2020-02-09 20:00:00(ost. akt: 2020-02-10 02:41:36)
W akcji Piotr Dzido

W I lidze szczypiorniści olsztyńskiej Warmii Energi stoczyli ciężki bój w "niewygodnym" Wągrowcu i rzutem na taśmę doprowadzili do rzutów karnych. Te ciut lepiej wykonywała Nielba, więc gościom został jeden punkt. Swoich kibiców zawiodły Meble Wójcik Elbląg.
* Nielba Wągrowiec – Warmia Energa Olsztyn 27:27 (15:13), karne 6:5
WARMIA ENERGA: Makowski, Kłodziński, Pikura – Mięsopust 4, Dzido 1, Starzec, Kopyciński 5, Sikorski 1, Pasymowski, Idzikowski, Kosmala 2, Golks, Zemełka, Rupp 4, Malewski 8

W weekend rozgrywki wznowiły zespoły I ligi, choć Warmia Energa już tydzień temu zagrała awansem z Mazurem Sierpc, bo pod koniec lutego nie miałaby wolnej Uranii. Podopieczni Jarosława Knopika wygrali i wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli. Do Wągrowca olsztynianie udali się z myślą obronienia pozycji lidera i to się udało, choć – niestety – nie udało się przywieźć kompletu punktów. W regulaminowym czasie padł remis, ale to Nielba lepiej wykonywała rzuty karne, więc na koniec cieszyła się ze zwycięstwa.

Gospodarze zaczęli od prowadzenia 2:0, ale po dziesięciu minutach Warmia Energa prowadziła już 5:2. W 17. minucie było jeszcze 9:5 dla gości, którzy jednak w pewnym momencie tak się zacięli, że stracili... sześć bramek z rzędu. Do przerwy olsztynianie przegrywali więc 13:15. W drugiej połowie Nielba od razu ruszyła do powiększania przewagi i w 33. min wygrywała już... 19:13! Na dziewięć minut przed końcem było jeszcze 26:21 dla rywali, ale warmiacy nie złożyli broni i do końca walczyli o jak najlepszy wynik. Mimo to w 59. min gospodarze prowadzili 27:25, jednak bramki Piotra Dzido i Miłosza Ruppa dały Warmii remis i minimum jeden punkt! Po tej szalonej końcówce olsztynianom zabrakło nieco koncentracji w serii rzutów karnych (5:6), ale i tak punkt zdobyty na tak trudnym terenie ma swoją wagę.

– Cały czas byliśmy zespołem, wierzyliśmy i wspieraliśmy się. Mogliśmy nawet wygrać w regulaminowym czasie... W rzutach karnych Nielba miała nieco więcej szczęścia, ale ja jestem dumny z tego, jak się postawiliśmy rywalom – stwierdził Jarosław Knopik.

We wtorek 18 lutego Warmia Energa zagra u siebie z SMS ZPRP Gdańsk (godz. 19).

Meble Wójcik Elbląg – USAR Kwidzyn 31:38 (16:19)
MEBLE WÓJCIK
: Ram, Dąbrowski, Jaworski – Kowszuk 7, Chyła 6, Stępień 6, Budzich 4, Ławrynowicz 4, Pałasz 2, Bystrow 1, Nowak 1, Krauze, Sprzak, Załuski; kary: 6 min

Fatalnie drugą rundę rozpoczęli piłkarze ręczni Mebli Wójcik; elblążanie przegrali aż siedmioma bramkami z beniaminkiem z Kwidzyna, który zrewanżował się za porażkę w I rundzie. W tym sezonie podopieczni trenera Grzegorza Czapli jeszcze nie doznali tak wysokiej porażki u siebie...
W najbliższą sobotę „Meblarze” zagrają w Koszalinie z Gwardią.

* Inne mecze: GKS Żukowo - Jurand Ciechanów 36:31 (20:15), Sokół Kościerzyna - Mazur Sierpc 31:20 (15:9), Tytani Wejherowo - Gwardia Koszalin 33:40 (15:21), pauzował SMS ZPRP Gdańsk.