Niedziela, 7 czerwca 2020. Imieniny Ariadny, Jarosława, Roberta

Peszko ostrzelał drugi Stomil

2020-02-09 21:00:00 (ost. akt: 2020-02-10 12:31:28)
Sławomir Peszko trzy razy trafił do bramki Stomilu II

Sławomir Peszko trzy razy trafił do bramki Stomilu II

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Przygotowująca się do wiosny, drugoligowa Olimpia Elbląg po niezłym meczu pokonała lidera III ligi Sokół Ostróda i była to pierwsza sparingowa wygrana elbląskich piłkarzy. Rezerwy Stomilu sprawdziły się na tle Lechii II, w której brylował Sławomir Peszko.

• Olimpia Elbląg – Sokół Ostróda 1:0 (1:0)
1:0
– Demianiuk (37)
OLIMPIA: Madejski (46 Rutkowski) – Sedlewski, Lewandowski, Wenger, Balewski (46 Morys), Ryk (46 Bednarski), Krasa, Kuczałek (46 Prytuliak), Szuprytowski (46 Brychlik), Demianiuk, Miller
SOKÓŁ: Leszczyński (46 Dziewulski) – Brzuzy, Dobosz, Murawski, Pietkiewicz, Otręba, Święty, Ziółkowski, Chwastek, Okuniewicz, Omar Tall oraz Żwir, Zyśka, Ryszkowski, Sulewski, Tomkiewicz, Łyszczyk, Niedośpiał

Sokół to niemal etatowy rywal Olimpii w trakcie przygotowań do każdego sezonu. Zgłaszający drugoligowe aspiracje, ostródzianie przed tym ostatnim spotkaniem pracowali na zgrupowaniu w Cetniewie, gdzie m.in. wygrali sparingi z Bałtykiem Gdynia (2:0) i Jaguarem Gdańsk (3:1). W Elblągu goście testowali czterech piłkarzy: Adama Dobosza (Elana Toruń), Sebastiana Murawskiego (Bałtyk), Damiana Niedośpiała (Skra Częstochowa) i Nigeryjczyka Omara Talla (RKS Radomsko). Z powodu urazów tym razem nie zagrali natomiast grający trener Piotr Kołc, Krzysztof Wicki i Patryk Kubicki. Z kolei Olimpia przystąpiła do meczu w optymalnym składzie.

• Concordia Elbląg – Grom Nowy Staw 0:4 (0:2)
0:1
– Pietrzyk (15), 0:2, 0:3 – Frygier (23, 54), 0:4 – Jędrzejczyk (67)
CONCORDIA: Lakota (46 Szawaryn) – Bukacki, Maciejewski, Biedrzycki, Dziemidowicz, Kopka, Lewandowski, Skierkowski, Lisiecki, Lenart, Duda oraz Szawara, Pelc, Arthur, Jakubowski, Wojtaszek, Liszkiewicz Sołtysik, Borowiec

Concordia w swojej czwartej grze kontrolnej poniosła już czwartą porażkę, tym razem z pomorskim trzecioligowcem Gromem Nowy Staw.

* Lechia II Gdańsk – Stomil II Olsztyn 5:3 (2:2)
1:0
– Peszko (32 k), 1:1 – Szramka (35), 2:1 – Peszko (36), 2:2 – Jurczak (40), 3:2 – Peszko (75), 4:2 – Petk (77), 5:2 – Rugowski (85), 5:3 – Jarosz (86)
STOMIL II: Kudriawcew (46 Kanclerz) – Dominik (46 Szumacher), Kotarba (46 Kowalski), Sadowski (46 Pocałujko), Jońca (46 Puszkar), Jurczak (46 Supranowicz), Grzeszczyk (46 Dowgiałło), Cetnarski (46 Świder), Szramka (46 Krogól), Walendykiewicz (46 Borkowski), Rudnik (46 Jarosz)

Pożyteczne spotkanie rozegrały rezerwy Stomilu: podopieczni Pawła Głowackiego przegrali w Sopocie z Lechią II, a trzy gole strzelił olsztynianom Sławomir Peszko, były reprezentant Polski. – W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany – ocenia Paweł Głowacki. – Po przerwie poziom nieco się obniżył, było więcej grania dłuższą piłką i więcej błędów w defensywie, szczególnie w ustawieniu. Ogólnie, jestem zadowolony z tego spotkania.

* KS Wasilków – Znicz Biała Piska 2:3 (0:1)
0:1
– Dzienis (20), 0:2 – Famulak (48), 1:2 – (58), 2:2 – (64), 2:3 – Trąbka (82)
ZNICZ: Radzikowski – Kossyk, Kosiński, Dzienis, Denert (46 Romachów), Jambrzycki (46 Trabka), Furman, Gondek (46 Guzik), Furst (46 Fiedorowicz), Famulak (60 Kurpiewski), Giełażyn

Znicz pokonał w sparingu kolejnego rywala z III ligi: tym razem KS Wasilków w Białymstoku, choć po przerwie mecz nieco się wymknął spod kontroli zespołowi z Białej Piskiej.
– Mieliśmy przewagę, prowadziliśmy grę, ale podarowaliśmy rywalom dwa gole – mówi Ryszard Borkowski, trener Znicza. – Nasi obrońcy w drugiej połowie popełnili tak proste indywidualne błędy, że rywalom nie pozostało nic innego jak zdobyć bramki. Dawno w lidze nie straciliśmy takich goli i mam nadzieję, że wiosną ustrzeżemy się czegoś takiego...
Znicz w sobotę zagra w Białymstoku z rezerwami Jagiellonii, liderem podlaskiej IV ligi.

* GKS Wikielec – Kaczkan Huragan Morąg 3:2 (1:2)
1:0
– Korzeniewski (14), 1:1, 1:2 – Maćkowski (17, 31), 2:2 – Jankowski (57), 3:2 – Wacławski (72)
WIKIELEC: Mazurowski – Sz. Jajkowski, Górski, Kacperek, Korzeniewski, Jankowski, M. Jajkowski, Szypulski, Suchocki, Rosoliński, Bartkowski oraz Caban, Sobociński, Wodzicki, Wacławski, Tokarski, Kucznier, Krajnik, C. Jajkowski
HURAGAN: zawodnik testowany – Domagalski, Paliwoda, testowany, testowany, Maćkowski, Szmydt, Galik, Kierstan, Michałowski, Kołosow oraz Modrzewski, Perlejewski, Przyborowski

– Były momenty lepszej i gorszej gry, ale ogólnie zaprezentowaliśmy się korzystnie i długimi fragmentami byliśmy równorzędnym rywalem dla Huraganu – ocenia Wojciech Tarnowski, trener lidera forBET IV ligi, który pokonał trzecioligowca z Morąga. Kaczkan Huragan w następnym sparingu zmierzy się w sobotę z Olimpią Elbląg, a Wikielec zagra z Powiślem Dzierzgoń.

* Mławianka Mława – Jeziorak Iława 1:5 (1:1)
1:0
– Tomczak (13), 1:1 – Lewandowski (27), 1:2 – Parulis (60), 1:3 – Kochalski (75), 1:4 – Czarnota (82), 1:5 – Kuciński (85)
JEZIORAK: Ciura – Kressin, Kolcz, Neumann, Kochalski, Kaźmierski, Kuciński, Czarnota, Parulis, Brejdakowski, Lewandowski oraz Włodarczyk, Ksiuk, Sagan, Madej, Kowalski, Trzciński, Szczepański

Wicelider forBET IV ligi spokojnie wypunktował w grze kontrolnej czwartą drużynę mazowieckiej „okręgówki”. W sobotę o g. 12 Jeziorak czeka sparing z Pomezanią, ale jeszcze nie wiadomo, czy w Iławie, czy w Malborku.

* Motor Lubawa – Kormoran Zwierzewo 4:0
Podopieczni trenera Krzysztofa Malinowskiego ograli w Iławie Kormorana, a łupem bramkowym podzielili się Cezary Sobolewski (2) i Łukasz Goździejewski (padł też jeden gol samobójczy). Motor zagrał bez Przemysława Józefowicza, Adriana Zasuwy i Romana Śnieżawskiego.

* Inne wyniki: Mamry Giżycko – Śniardwy Orzysz 6:2 (Sadocha 2, Dymiński, Wiszniewski, Jęksa, Pawlukiewicz – Radzikowski, Niecikowski); Mazur Ełk – Sparta Augustów 4:3 (gole dla Mazura: Sylwisty, Łapiński, Żołądkiewicz, Skalski); Mrągowia Mrągowo – Tęcza Biskupiec 7:1 (Wypniewski 2, Barszczewski, Różowicz, Wójcik, Tomasz, Błędowski – Domański); Orlęta Rema Reszel – MKS Korsze 4:1 (dla Orląt: Policha, Zaleśkiewicz, Bogdaniuk, Janowski); Czarni Olecko – Rominta Gołdap 1:3; Granica Kętrzyn – Pisa Barczewo 0:1; Polonia Lidzbark Warmiński – DKS Dobre Miasto 1:0 (Skarbek); Victoria Bartoszyce – Fortuna Gągławki 1:5 (Maleszewski – Kinicki 2, Oleśkiewicz, Biermański, Mamut); Olimpia II Elbląg – Zatoka Braniewo 5:4; Warmia Olsztyn – Błękitni Pasym 4:2; Polonia Pasłęk – Błękitni Orneta 4:1 (Kopycki, Kamiński, Augustyńczyk, Filaszkiewicz – Krajewski).

Więcej - w poniedziałkowej "Gazecie Sportowej".

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Biedrzycki... #2866667 | 77.111.*.* 11 lut 2020 20:33

    w składzie i wszystko jasne. Który by nie był ze źrebaków nadaje się do tarcia chrzanu

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz