2020-02-07 11:08:24(ost. akt: 2020-02-07 11:15:48)
Temida

Temida

Autor zdjęcia: OSiR

Im bliżej końca rozgrywek I ligi Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów - organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji - tym robi się coraz ciekawiej.
W pierwszym meczu na parkiecie pojawiły się zespoły Banach Auto Serwis i SSPS AZS Olsztyn. „Banachy”, które nowy rok zaczęły dwoma zwycięstwami, rozegrały kolejny bardzo dobry mecz, pewnie 2:0 pokonując przeciwników. Zwycięstwa w poszczególnych setach do 21 i 17 oddaje w pełni przewagę ekipy Daniela Banaszka. Dzięki trzem punktom Banach Auto Serwis awansował na siódmą lokatę. MVP został Szymon Kurpiewski.

Temida ostatnią porażkę poniosła 23 października, ulegając 0:2 Legends Olsztyn. Od tego czasu zapisała na swoim koncie siedem kolejnych zwycięstw! W środę nadarzyła się znakomita szansa do rewanżu nad swoimi ostatnimi pogromcami, którzy dzierżą miano lidera rozgrywek. Temida potwierdziła wysoką formę, wygrywając do 22 i 23, odnosząc tym samym ósme z rzędu zwycięstwo. MVP został efektowny w ataku Marcin Walerzak.

W kolejnym meczu Sajtmak mierzył się z podopiecznymi Sergiusza Salskiego z AZS UWM SMS Olsztyn. Po wyrównanym, trzysetowym pojedynku zawodnicy Sajtmaka mogli unieść ręce w geście triumfu, rewanżując się przy okazji za porażkę w pierwszej rundzie. Pierwszy najbardziej emocjonujący set Sajtmak wygrał na przewagi 26:24. W drugim młodzi zawodnicy AZS nie dali szans przeciwnikom od początku kontrolując wydarzenia na parkiecie (prowadzenie 12:7; 18:11) ostatecznie wygrywając 25:20. Tie-breaka lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Salskiego, obejmując prowadzenie 7:3. Passa sześciu punktów z rzędu Sajtmaka (9:7) odmieniła losy tego seta i całego spotkania, które efektownym atakiem zakończył MVP meczu Damian Kruk.

Na zakończenie wieczoru adrenaline.pl TEAM musiało wygrać za trzy punkty, aby mieć realne szanse w walce o podium rozgrywek. Ich rywalami byli zamykający ligową stawkę Janusze Siatkówki. W tym wypadku tabela nie kłamała i wyżej notowany zespół nie pozostawił najmniejszych złudzeń przeciwnikom, gładko wygrywając 2:0. Wyniki w poszczególnych setach do 17 i 11 oddają przewagę czwartej drużyny tabeli w tym meczu. MVP został libero adrenaline Patryk Waś.