KKS bez niespodzianki, ale za to z zębem

2020-01-26 20:25:00(ost. akt: 2020-01-27 01:44:09)
Joanna Markiewicz, tak jak Ksenia Woźniak, rzuciła w stolicy 20 punktów

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

Po cennym zwycięstwie nad Mon-Polem Płock, pierwszoligowe koszykarki KKS Olsztyn uległy w stolicy faworyzowanej Polonii. Niespodzianki nie było, ale na pewno nie był to też mecz do jednej bramki...
• Polonia Warszawa – KKS Olsztyn 76:63 (12:15, 16:12, 25:18, 23:18)
KKS
: Markiewicz 20 (1x3), Woźniak 20 (1x3), Wichłacz 7 (1x3), N. Żukowska 6, K. Żukowska oraz Sztąberska 8 (2x3), Birkos 2, Gromadzińska, Kitkowska, Wybraniec

Faworyt tego meczu był tylko jeden. Wystarczy wspomnieć, że Polonia miała przed tym meczem bilans 8 zwycięstw i 3 porażek, podczas gdy u KKS wyglądało to odwrotnie: 4-9, przy czym tylko jedna z tych czterech wygranych przypadła na wyjazd (z najsłabszym w stawce SMS PZKosz II). Poza tym w pierwszej rundzie Polonia wygrała w Olsztynie aż 73:56...

No i rzeczywiście: KKS nie dał rady „Czarnym Koszulom”, mimo że przez większość meczu stawiał gospodarzom nadzwyczaj twardy opór. A zaczęło się sensacyjnie, bo od 5-punktowego (Joanna Markiewicz) prowadzenia olsztynianek, które wygrały pierwszą kwartę, a na początku drugiej prowadziły 23:17. Ba, na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty było jeszcze 41:41, ale od tego momentu zarysowała się już wyraźna przewaga Polonii.

Olsztynianki kończyły mecz bez Natalii Żukowskiej i Joanny Markiewicz, które opuściły parkiet za pięć przewinień osobistych.
— To był bardzo dobry mecz — mówi Joanna Markiewicz, kapitan KKS. — Mogłyśmy nawet go wygrać, ale w ważnych momentach popełniłyśmy dwa, trzy błędy i rywalki trochę nam odjechały. Jestem jednak dumna z postawy naszych dziewczyn.

Już w czwartek o g. 18 KKS rozegra u siebie arcyważny pojedynek z SMS PZKosz Łomianki.

* Inne mecze 15. kolejki: MKS Pruszków — AZS Uniwersytet Warszawski 79:67, Mon-Pol Płock — Arka II Gdynia 73:65, SMS PZKosz Łomianki — Politechnika Gdańska II 61:46.