To był weekend Dawida Kubackiego!

2020-01-19 19:30:54(ost. akt: 2020-01-19 19:32:45)
Dawid Kubacki

Autor zdjęcia: Wikipedia.org

I w sobotę, i w niedzielę na najwyższym stopniu podium konkursów skoków narciarskich w Titisee-Neustadt stawał Dawid Kubacki.
W sobotnim konkursie Pucharu Świata Polak skokami na 140,5 oraz 141 m pokonał Stefana Krafta oraz Ryoyu Kobayashiego i został wiceliderem turnieju Titisee-Neustadt Five. Tego dnia w czołowej dziesiątce było jeszcze dwóch Polaków: siódmy był Kamil Stoch (137,5 i 135,5 m), a ósmy Piotr Żyła (136 i 134).
W niedzielę Kubacki ponownie był najlepszy (283,3 pkt) - było to jego czwarte zwycięstwo i 17. podium w karierze. Drugi ze stratą zaledwie 0,3 pkt był Ryoyu Kobayashi, który dzięki temu został zwycięzcą turnieju Titisee-Neustadt Five i dostał 25 000 euro nagrody. Na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Timi Zajc (271,6 pkt). Ósmy był Piotr Żyła (260,7), a Kamil Stoch zajął dopiero 24. miejsce (231,1 pkt).
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata liderem nadal Niemiec Karl Geiger (886 pkt), natomiast Dawid Kubacki wciąż jest czwarty, ale traci już tylko 122 punkty.