2020-01-18 21:39:09(ost. akt: 2020-01-18 21:43:52)
Młode Wilki

Młode Wilki

W ekstraklasie OLSA z tarczą do domów wróciły: Inter Parts OSW Olsztyn, Abram Team i Młode Wilki. Warto jednak podkreślić, że ostatnia z tych drużyn w efekcie zaskakująco ambitnej postawy Netland musiała zadowolić się jedynie dwoma punktami.
Inter Parts OSW Olsztyn - chcąc „uratować” mistrzostwo - nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek wpadki. W spotkaniu z chimerycznym w tym roku Rupi teoretycznie można było spodziewać się wszystkiego. „Dominatorzy” podeszli jednak to sprawy poważnie, nie dając najmniejszych szans drużynie prowadzonej przez Tomasza Pszczółkowskiego. Dość powiedzieć, że w pierwszym secie zdekompletowane Rupi ugrało zaledwie 15 punktów. W drugiej odsłonie sytuacja na parkiecie nieco się wyrównała, ale skoncentrowany Inter Parts pewnie zamknął seta w stosunku 25:21. MVP został rozgrywający Przemysław Polechoński.

Czerwona latarnia ekstraklasy, czyli Netland, zagrał natomiast z Młodymi Wilkami, które w tym sezonie nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Starcie Dawida z Goliatem zaczęło się jednak od trzęsienia ziemi, bo skazywany na pożarcie Netland ku powszechnemu zdziwieniu wygrał pierwszego seta 25:23, urywając tym samym co najmniej punkt zdecydowanym faworytom. Podrażnione Wilki szybko otrząsnęły się z niepowodzenia, wygrywając dwa kolejne sety do 12 i tym samym przedłużając zwycięską passę do dziesięciu meczów z rzędu. MVP został Michał Bajor.

Abram Team, który drugi rok z rzędu celuje w top 3, zagrał z Michelinem, który niebezpiecznie balansuje na granicy strefy spadkowej. Paweł Polechoński i dowodzona przez niego drużyna stanęli na wysokości zadania. Grając efektowną i efektywną siatkówkę Abram Team dość gładko rozprawił się z Michelinem 2:0 (25:17; 25:21), utrzymując tym samym drugie miejsce w tabeli. MVP został Patryk Dobkowski.