Sensacyjna porażka ZAKSY

2020-01-18 21:21:15(ost. akt: 2020-01-19 19:09:29)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W Sosnowcu faworyt był tylko jeden, jednak prowadząca w tabeli ZAKSA w meczu z Będzinem zdobyła tylko jednego seta!
* MKS Będzin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (17, 23, -28, 19)

Mecz mógł się zakończyć nawet w trzech setach, bowiem w trzecim gospodarze prowadzili już 19:15, a potem mieli jeszcze piłkę meczową. Ostatecznie tę partię wygrała ZAKSA, ale na więcej osłabionego lidera (zagrał bez Kaczmarka i Śliwki) już nie było stać. I tak olbrzymia sensacja stała się faktem.

A że w drugim sobotnim meczu pewne zwycięstwo odniosła Visła, więc to zespół z Warszawy awansował na fotel lidera.

[i]* Inne wyniki 15. kolejki: Indykpol AZS Olsztyn - Aluron Virtu Zawiercie 1:3 (23, -23, -21, -21), Ślepsk Suwałki – Resovia Rzeszów 3:1 (19, 21, -20, 21), MKS Będzin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (17, 23, -28, 19), Verva Warszawa – Visła Bydgoszcz 3:0 (16, 20, 23); niedziela:Czarni Radom – Trefl Gdańsk 3:2 (22, -21, -22, 21, 12), GKS Katowice – Skra Bełchatów 0:3 (-18, -17, -17). Mecz Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel przełożono na 5 lutego.