Wygrał Stomil Olsztyn, Sokół Ostróda drugi, superpuchar dla "Apki" [ZDJĘCIA]

2020-01-18 20:26:14(ost. akt: 2020-01-18 20:53:05)
W turnieju rocznika 2007 w hali OCSiR zagrało osiem drużyn

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W międzynarodowej obsadzie rozegrany został turniej halowy rocznika 2007 zorganizowany przez ostródzkiego Sokoła. W hali OCSiR wystąpili m.in. piłkarze z Rosji. Jednak najlepszy okazał się Stomil Olsztyn, który wyprzedził gospodarzy turnieju.
Osiem zespołów od fazy grupowej rozpoczęło zmagania w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Po spotkaniach w grupach drużyny podzielone zostały na Ligę Mistrzów, a teoretycznie słabsi wystąpili w Lidze Europy. W czołowej czwórce czyli LM wylądowały Sokół I, Constract Lubawa, Stomil i pierwsza ekipa Gwardijska.

We współzawodnictwie w LM najlepiej zagrali 13-latkowie olsztyńskiego Stomilu. Młodzi olsztynianie w ostatecznej klasyfikacji wyprzedzili piłkarzy Sokoła, który uplasował się na 2. miejscu. Trzeci turniej w Ostródzie zakończyli zawodnicy Constractu, a na czwartym zawody zakończyli chłopcy z Gwardijska.

Rywalizację w Lidze Europy na pierwszej pozycji zakończyli piłkarze Akademii Piłkarskiej Ostróda. Drużyna "Apki" w meczu o superpuchar zagrała ze Stomilem i wygrała 2:1.

Najwszechstronniejszym piłkarzem turnieju wybrany został Borys Dmytryszyn z ostródzkiego Sokoła.