Młode Wilki trzymają formę

2020-01-13 16:13:01(ost. akt: 2020-01-13 16:17:09)
Młode Wilki

Młode Wilki

Siatkarze Ekstraklasy OLSA uraczyli nas czterema emocjonującymi spotkaniami, z których aż trzy zakończyły się tie-breakami. Pozycję lidera utrzymały niepokonane Młode Wilki.
Siatkarze Rupi, ubiegłoroczni medaliści, w bieżącym sezonie spisują się poniżej oczekiwań. Mecz z Intelly był więc dla ekipy Tomasza Pszczółkowskiego szansą na podreperowanie dorobku punktowego. Beniaminek postawił jednak twarde warunki i ku powszechnemu zaskoczeniu wygrał pierwszego seta 25:21. W drugiej partii Rupi zdecydowanie podniosło poprzeczkę, wygrywając 25:22. Tie-break był stosunkowo jednostronnym widowiskiem, w którym rozpędzone Rupi nie dało szans specjalistom od trzysetowych batalii. Wynik 15:9 w zasadzie mówi sam za siebie. MVP został rozgrywający Tomasz Pszczółkowski.

Nocożercy, chcąc realnie myśleć o końcowym podium, muszą unikać strat punktów z niżej notowanymi rywalami. AKS Kormoran to z kolei jedna z najbardziej niewygodnych drużyn w OLSA. Pierwszy set był tego najlepszym przykładem. Faworyzowani Nocożercy prowadząc 20:16 w zasadzie mieli wszystko w swoich rękach, ale ambitny AKS grał jak zwykle do końca i po dramatycznej końcówce wygrał premierową partię 30:28! W drugim secie podrażnieni Nocożercy dość pewni ograli swoich rywali 25:20. W tie-breaku nastąpiło odrodzenie Kormorana. Paweł Żmudziński i spółka grali jak z nut i w decydującej rozgrywce pozwolili faworytom na zdobycie jedynie 11 punktów. MVP został Adrian Rybak.

Pojedynek Abram Teamu z Netlandem należałoby określić jako starcie Dawida z Goliatem. Wicemistrzowie sprzed roku w konfrontacji z beniaminkiem w zasadzie nie powinni mieć większych problemów i długo wydawało się, że tak właśnie będzie… Pierwszego seta zgodnie z przewidywaniami Abram Team wygrał 25:19. Kolejna partia również przebiegała pod dyktando drużyny Pawła Polechońskiego. Abram przed większość seta prowadził czterema-sześcioma punktami i konsekwentnie podążał po zwycięstwo. Jednakże przy prowadzeniu 23:19 faworytów dopadła niemoc, którą błyskawicznie wykorzystali gracze Netland. Seria sześciu punktów z rzędu sprawiła, że to, co wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Beniaminek wygrał 25:23 i doprowadził do tie-breaka! W nim Abram Team po niezwykle zaciętej walce zwyciężył 16:14 (Netland miał piłkę meczową przy stanie 14:13). MVP został Paweł Borkowski.

Mecz Młodych Wilków z Geoexpert Sunbroker Team miał zdecydowanego faworyta, ale po tym, co zobaczyliśmy we wcześniejszych spotkaniach, niczego nie można było być pewnym. Wilki stanęły jednak na wysokości zadania i nadzwyczaj łatwo odprawiły z kwitkiem swoich rywali. MVP został Krzysztof Daszkiewicz.