Cienkie Bolki w pogoni za liderem

2020-01-13 16:05:15(ost. akt: 2020-01-13 16:10:54)
Cienkie Bolki

Autor zdjęcia: OSiR

W II lidze OLFA swoje spotkania wygrali: Kebab Super King, FS Group oraz Cienkie Bolki. Pozycję lidera utrzymały niepokonane FC Dajtki.
Starcie Kebab Super King z Olsztyńskimi Wodociągami zapowiadało się na wyjątkowo wyrównaną konfrontację. Zbliżony potencjał kadrowy zwiastował twardą walkę od pierwszej do ostatniej minuty. I tak było do 21. minuty, gdy najskuteczniejszy strzelec „Kebabów” Cezary Piotrak mierzonym strzałem wpakował piłkę do bramki. Gol ten wyraźnie podłamał graczy Wodociągów, albowiem kilka minut później za sprawą Artura Kardasa i Pawła Turka zrobiło się 3:0. Wygrana „Kebabów” pozwoliła im awansować na trzecie miejsce w tabeli.

Fiege Zalando Lounge w dotychczasowych sześciu spotkaniach nie zasmakowało jeszcze uczucia zwycięstwa. Kolejną szansę mieli w starciu z walecznymi zawodnikami FC Group. Pierwsi do bramki w 12. minucie trafili gracze Zalando (Marcin Gawliński z rzutu wolnego). Tuż przed przerwą Radosław Rakowiecki doprowadził do wyrównania, a w drugiej połowie oba zespoły postawiły na ofensywę.
Piłka do siatka wpadła dopiero w 29. minucie po uderzeniu Krzysztofa Witka (FS Group). Zalando grało do końca i w ostatniej akcji miało jeszcze szansę na doprowadzenie do wyrównania, ale piłka o centymetry minęła słupek.

Cienkie Bolki są na najlepszej drodze, żeby w sezonie 2020/21 występować na pierwszoligowych parkietach. Aby jednak tak się stało, drugoligowy potentat musi odnieść jeszcze kilka zwycięstw.
OIRP to solidna ekipa, z którą na tym szczeblu rozgrywkowym każdy musi się liczyć, ale niespodzianki nie było. Po dwie bramki Marcina Jurewicza i Łukasza Jędrzejewskiego, gol Piotra Pankiewicza plus samobójcze trafienie OIRP oznaczały efektowne 6:1, bo „Prawnicy” odpowiedzieli honorową bramką Roberta Pożarskiego.