Pierwsze zwycięstwo Banachów

2020-01-13 15:46:14(ost. akt: 2020-01-13 15:55:58)
Banach Auto Serwis

Druga runda rozgrywek I ligi OLSA rozpoczęła się trzema tie-breakami, a najwięcej powodów do zadowolenia miały przewodzące w tabeli Indykpol i Legends Olsztyn oraz Banach Auto Serwis, który odniósł pierwsze zwycięstwo.
W pierwszym meczu 2020 r. lider tabeli Indykpol mierzył się z siatkarską młodzieżą zrzeszoną w AZS UWM SMS Olsztyn. „Indyki” wykonały plan w stu procentach, jako jedyne w tej kolejce odnosząc zwycięstwo za trzy punkty. A zadania nie mieli łatwego, bo podopieczni trenera Sergiusza Salskiego postawili im ciężkie warunki, w obu setach ulegając w końcowych fragmentach, gdzie największą rolę odgrywało doświadczenie. Indykpol zwyciężał 25:20 i 25:21, powiększając przewagę nad drugim zespołem do dwóch punktów. MVP został Marcin Cudakiewicz (zdobył 10 punktów).

Znakomitą passę kontynuuje także Temida, która już po raz piąty z rzędu wygrała w tie-breaku. Tym razem jej przeciwnikiem była plasująca się trzy pozycje niżej ekipa SSPS AZS Olsztyn. W pierwszej partii Temida wręcz zdemolowała swoich rywali, wygrywając 25:12. W drugiej odsłonie było 14:8, ale w tym momencie w poczynania Temidy wkradła się jakaś niemoc, którą wykorzystali przeciwnicy. Rozpędzony SSPS AZS najpierw doprowadził do remisu (16:16), a później z każdą akcją powiększał przewagę nad zdezorientowanymi rywalami. Ostatecznie wygrał 25:21.
Decydująca rozgrywka to był prawdziwy rollercoaster. Temida zaczęła od prowadzenia 6:2, by po chwili przegrywać 6:9. Kolejne pięć punktów padło łupem drużyny Pawła Godlewskiego i tego kapitału Temida już nie zaprzepaściła, ostatecznie zwyciężając 15:12. MVP został Marcin Walerzak (12 punktów).

W kolejnym meczu zmierzyły się zespoły zamykające tabelę, czyli Janusze Siatkówki i Banach Auto Serwis. W końcu ręce w geście triumfu mogli podnieść zawodnicy Banacha, zwyciężając 2:1. Pierwszy set do stanu 9:9 był wyrównany. Później kilkupunktowe prowadzenie uzyskały Banachy, zwyciężając w inauguracyjnej partii 25:22. W drugim secie role się odwróciły i prym na parkiecie wiedli Janusze Siatkówki (13:6). W końcówce wynik się wyrównał, ale ostatecznie to Janusze triumfowali 25:23. W tie-breaku od początku dominowali (prowadzenie 8:2; 13:9) zdeterminowani w walce o pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Banachy, ale Janusze nie odpuszczali, doprowadzając do emocjonującej końcówki (13:14). Ostatnia akcja należała do środkowego Banach Auto Serwis Konrada Pszczółkowskiego, który efektownym atakiem dał zwycięstwo swojej drużynie, a sobie zapewnił tytuł MVP (zdobył 10 punktów).

Na zakończenie wieczoru byliśmy świadkami najlepszego spotkania kolejki, a w głównych rolach wystąpili zawodnicy drużyn Legends Olsztyn i Sajtmak. Efektowne ataki i niesamowite obrony - z tej strony dali się poznać gracze Legends, a w tym meczu dostosowali się do nich przeciwnicy. Już pierwsza partia rozgrzała do czerwoności kibiców - Legends zaczęli od prowadzenia 11:6, ale Sajtmak szybko odpowiedział dobrą grą, wychodząc na prowadzenie 14:13. Później walka toczyła się punkt za punkt i po emocjonującej grze na przewagi, po ataku Adama Kuriana, Sajtmak zwyciężył 27:25. Dwa kolejne sety to już bezwzględna dominacja wicelidera. Legends zwyciężyli 25:15, a w tie-breaku 15:10, odnosząc siódme zwycięstwo w rozgrywkach. MVP został efektowny i skuteczny w ataku Arkadiusz Ejsmont (13 punktów).