Dekorglass przegrał hit na szczycie

2020-01-12 11:00:35(ost. akt: 2020-01-12 23:31:36)
Taku Takakiwa z Dekorglassu nie sprostał Markowi Badowskiemu i komplet punktów pojechał do Grodziska

Autor zdjęcia: ks-dekorglass.pl

W LOTTO Superlidze tenisistów stołowych Dekorglass przegrał w Działdowie mecz na szczycie z prowadzącym w tabeli Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Dwa dni wcześniej wicelider planowo wygrał w Kostrzynie.
* Warta Kostrzyn nad Odrą – Dekorglass Działdowo 0:3
Sławomir Dosz – Taku Takakiwa 0:3 (-6, -6, -12), Jakub Masłowski – Wang Yang 0:3 (-13, -7, -6), Daniel Bąk – Jirzi Vrablik 1:3 (6, -6, -6, -4)

* Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Taku Takakiwa – Pavel Sirucek 3:2 (6, -5, 14, -10, 9), Jirzi Vrablik – Marek Badowski 1:3 (-7, 3, -9, -7), Wang Yang – Panagiotis Gionis 0:3 (-4, -6, -9), Takakiwa – Badowski 0:2 (-4, -7)

W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej zwycięstwo za trzy punkty było „obowiązkiem” działdowian, którzy spotkali się na wyjeździe z ostatnią w tabeli Wartą Kostrzyn nad Odrą. Dekorglass – z Taku Takakiwą w składzie (Japończyk zastąpił w pierwszych dwóch tegorocznych meczach zawieszonego przez PZTS Wei Shihao z Chin) – zrobił, co do niego należało, i wygrał 3:0. – Prawdziwym testem tego, na co nas stać, będzie mecz z Grodziskiem Mazowieckim – powiedział Ferdynand Chojnowski z Dekorglassu.

Niestety, test wypadł kiepsko, bo okazało się, że wicemistrzowie Polski muszą jeszcze sporo popracować, jeśli myślą o pierwszym złotym medalu w historii klubu.
Już pierwszy pojedynek między Takakiwą a Pavlem Siruckiem pokazał, że działdowian czeka ciężka przeprawa. Po pierwszych dwóch setach był remis i dopiero w trzeciej partii najlepsi kibice w Polsce obejrzeli mega emocjonujący pojedynek. Najpierw Japończyk obronił pięć setboli, później on miał dwie piłki setowe i wykorzystał drugą. Jednak czwarty set padł łupem Czecha, więc losy tej gry rozstrzygnęły się w piątej partii. Kiedy Takakiwa prowadził 7:2, wydawało się, że jest po sprawie. Nic z tych rzeczy, bo Czech... wyrównał na 9:9! Na szczęście, ostatnie dwa podania miał Japończyk, no i po nich Dekorglass prowadził 1:0 w meczu.

Niestety, później już tak wesoło nie było, a kibice z Działdowa po raz ostatni mieli jakieś powody do radości w drugim secie pojedynku Jirziego Vrablika z Markiem Badowskim (druga gra dnia)...

Kolejny mecz o punkty Dekorglass rozegra 2 lutego, kiedy to podejmie w Działdowie Pogoń Lębork (g. 16).

* Inne mecze: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Poltarex Pogoń Lębork 3:1, Olimpia-Unia Grudziądz – Kolping Frac Jarosław 0:3, Energa Manekin Toruń – AZS AWFiS Balta Gdańsk 1:3, LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – 3s Polonia Bytom 1:3, Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Dojlidy Białystok 3:0.