Emocjonujący wieczór pełen tie-breaków

2019-12-22 14:28:16(ost. akt: 2019-12-22 14:33:51)
Młode Wilki

Młode Wilki

Ostatnia w tym roku kolejka rozgrywek ekstraklasy OLSA upłynęła pod znakiem trzysetowych rozstrzygnięć. Faworyzowane ekipy dość nieoczekiwanie straciły cenne punkty, dzięki czemu sytuacja w tabeli zrobiła się jeszcze ciekawsza.
Nocożercy, którzy w tym sezonie spisują się na miarę pokładanych w nich nadziei, zmierzyli się z broniącym się przed spadkiem Michelinem. Było to przedziwne spotkanie, którego przebieg zdecydowanie odbiegał od przedmeczowych oczekiwań. Zawodnicy Michelina grali jak w transie i co chwilę zaskakiwali swoich rywali. Efektem tego było zwycięstwo w pierwszej partii 25:21. Druga odsłona do złudzenia przypominała wcześniejszą rozgrywkę. Przy stanie 24:21 dla Michelina wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte… Wówczas nastąpiło przebudzenie Nocożerców, którym wyraźnie dopomogli... rywale. Sparaliżowani reprezentanci francuskiego potentata motoryzacyjnego nie potrafili postawić przysłowiowej kropki nad „i”. Nocożercy wykorzystali to z całą bezwzględnością, uciekając „grabarzowi spod łopaty” dosłownie w ostatnim momencie. Pięć punktów z rzędu sprawiło, że Nocożercy zamknęli seta 26:24. Tie-break był już tylko formalnością, w którym rozbity Michelin „ugrał” jedynie pięć punktów. MVP został Kamil Koszewski.

Siatkarze Inter Parts OSW Olsztyn, którzy zanotowali już dwie porażki, nie mogą pozwolić sobie na rozluźnienie. Kolejna strata punktów może okazać się dla nich brzemienna w skutkach i sprawić, że „dominatorzy” będą musieli odłożyć marzenia o mistrzostwie na sezon 2020/21. Obrońcy tytułu wiedzą o tym doskonale, dlatego w spotkaniu z Netlandem od początku do końca meczu pozostali skoncentrowani i konsekwentnie szli po swoje. Dwa pewnie wygrane sety (25:18; 25:20), dały faworytom oczekiwane trzy punkty i pozwoliły pozostać w grze o najwyższe laury. MVP został Michał Bakuła.

„Miłośnicy trzysetowych batalii”, czyli Intelly w przedostatnim meczu 2019 r. stanęli naprzeciwko mającej wielkie aspiracje drużyny Abram Team. Beniaminek zaczął z właściwym sobie animuszem, wyraźnie zaskakując aktualnych wicemistrzów OLSA. Wygrana Intelly w pierwszym secie w stosunku 25:22 podziałała jednak motywująco na dowodzoną przez Pawła Polechońskiego ekipę. Kolejna partia padła łupem Abram Teamu (25:19). W tie-breaku ligowi potentaci mieli już pięciopunktową przewagę, ale nagle zrobiło się 14:14! W decydujących momentach Intelly nie uniknęło prostych błędów, płacąc za to przegraną 14:16. MVP został Mateusz Romankiewicz.

Pokonać Młode Wilki to w tym roku sztuka, która jak na razie nie udała się jeszcze żadnej drużynie! AKS Kormoran to jednak wyjątkowo charakterna ekipa, która zawsze daje z siebie 100 procent. W pierwszej partii lider był nie do ruszenia. 19 punktów ugranych przez Kormorana to było w zasadzie wszystko, co mogła zrobić szósta drużyna poprzedniego sezonu. W drugim secie „Wilki” spuściły nogę z gazu. Ambitni gracze Kormorana błyskawicznie „poczuli krew” i wykorzystali swoją szansę, wygrywając partię 25:22. W tie-breaku podrażnione Młode Wilki pokazały klasę, pokonując przeciwników 15:9. MVP został Tomasz Leik.