Piękny prezent pod choinkę

2019-12-22 14:00:00(ost. akt: 2019-12-22 14:23:08)
Ksenia Woźniak powstrzymuje zawodniczkę z Łomianek

Broniący się przed spadkiem KKS bardzo miłym akcentem zakończył 2019 rok. W 12. kolejce olsztynianki odniosły pewne zwycięstwo nad drugim zespołem z Łomianek, dzięki czemu awansowały na 7. (bezpieczne) miejsce w tabeli I ligi.
• KKS Olsztyn — SMS PZKosz II Łomianki 94:61 (27:15, 30:12, 15:21, 22:13)
KKS:
Woźniak 27, Gzinka 15, Markiewicz 14, N. Żukowska 12, Wichłacz 8 oraz Gromadzińska 4, Karwowska 4, K. Żukowska 4, Wybraniec 4, Birkos 2, Bałdyga

Wynik meczu nie jest zaskoczeniem, ponieważ faworytem były podopieczne Alicji i Tomasza Sztąberskich. Co prawda olsztynianki wloką się w ogonie ligowej tabeli, ale rezerwowy zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Koszykówki spisuje się jeszcze gorzej, bo nie odniósł ani jednego zwycięstwa. Ponadto powodem do optymizmu była niezła forma olsztyńskich koszykarek, którą zademonstrowały pięć dni wcześniej, pokonując pewnie (74:55) wzmocnioną zawodniczkami z ekstraklasy ekipę rezerw Politechniki Gdańskiej.
Mecz zaczął się od trafienia Natalii Żukowskiej, ale kolejnych pięć punktów zapisano na konto nastolatek z Łomianek. Jak się później okazało, było to jedyne ich prowadzenie tego dnia. KKS szybko odrobił straty po kolejnym rzucie Żukowskiej i trójce najskuteczniejszej w tym spotkaniu Kseni Woźniak. Od tej chwili przewaga gospodyń rosła z minuty na minutę: 15:9, 24:15, 35:19, 43:24, 50:26, 57:26, 64:31, 85:50, 92:52.

* Inne mecze 12. kolejki: Politechnika Gdańska II — Arka II Gdynia 51:81, SMS PZKosz Łomianki — MKS Pruszków 72:96, AZS Uniwersytet Warszawski — Mon-Pol Płock 95:79.

Więcej o meczu w poniedziałkowej Gazecie Sportowej.