Czwartek, 27 lutego 2020. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Czy Motor Lubawa zniknie z mapy?

2019-12-16 09:54:43 (ost. akt: 2019-12-16 09:55:21)
Denis Demiszew (Motor Lubawa) podczas próby pokonania Dawida Mazurowskiego, bramkarza GKS Wikielec

Denis Demiszew (Motor Lubawa) podczas próby pokonania Dawida Mazurowskiego, bramkarza GKS Wikielec

Autor zdjęcia: Anita Szymańska

Na internetowej stronie Motoru Lubawa zarząd klubu opublikował oświadczenie, z którego powiało grozą, bowiem wychodzi na to, że ten zasłużony klub może zakończyć działalność.

„Potwierdzamy krążące w przestrzeni publicznej informacje, że najstarszy Klub w naszym mieście, w związku z planowanymi cięciami w konkursach ofert i dotacjach z miejskiego budżetu, może znaleźć się w krytycznej sytuacji finansowej. Dnia 04. 12. 2019 r. na spotkaniu w Urzędzie Miasta zarząd klubu został poinformowany o bardzo dużym zmniejszeniu dotacji na przyszły rok 2020. Po ponad 50 latach funkcjonowania klubu może zabraknąć Motoru na mapie piłkarskiej naszego województwa. Więcej informacji przekażemy podczas spotkania, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie naszych młodych Zawodników, ich Rodziców, piłkarzy seniorskiej drużyny, Działaczy i Sponsorów, a przede wszystkim naszych Kibiców”.

Dotacja ma zostać zmniejszona aż o 60 tys. zł, natomiast spotkanie, o którym jest mowa w powyższym oświadczeniu, odbędzie się 27 grudnia o godzinie 18 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie. Zaproszenia zostały wystosowane także m.in. do władz samorządowych i przedstawicieli WMZPN w Olsztynie.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB