Sensacja w Charkowie

2019-12-12 08:27:14(ost. akt: 2019-12-12 08:28:43)
Liga Mistrzów, logo

Autor zdjęcia: wikipedia.org

W ostatniej kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów najciekawiej było w Charkowie, gdzie Szachtar Donieck miał postawić kropkę nad "i" na swoim awansie do kolejnej rundy.
Ukraińcy zajmowali drugie miejsce w grupie C i gościli włoską Atalantę, którą wyprzedzali o dwa punkty. Szachtarowi wystarczał zatem remis, jednak ponad 26 tysięcy kibiców przeżyło olbrzymie rozczarowanie, bowiem w 66. minucie goście objęli prowadzenie, po czym w ostatnich 10 minutach dołożyli jeszcze dwa trafienia. Tym samym sensacyjny awans wywalczyła Atalanta, a Szachtarowi pozostanie na osłodę Liga Europy.

* Wyniki, grupa A: Paris Saint-Germain - Galatasaray 5:0, Club Brugge - Real Madryt 1:3; grupa B: Bayern Monachium - Tottenham Hotspur 3:1, Olympiakos Pireus - Crvena Zvezda Belgrad 1:0; grupa C: Szachtar Donieck - Atalanta 0:3, Dinamo Zagrzeb - Manchester City 1:4; grupa D: Atletico Madryt - Lokomotiw Moskwa 2:0, Bayer 04 Leverkusen - Juventus 0:2.