Trzy gole Milika

2019-12-11 09:39:32(ost. akt: 2019-12-11 09:40:32)

Autor zdjęcia: Foto Olimpik/X-news

W 6. kolejce Ligi Mistrzów Arkadiusz Milik strzelił trzy bramki dla Napoli w wygranym 4:0 (3:0) spotkaniu z KRC Genk.
Były to premierowe trafienia reprezentanta Polski w obecnej edycji rozgrywek. Milik grał do 78. minuty, a sześć minut wcześniej z boiska zszedł Piotr Zieliński. Natomiast tuż po meczu pracę stracił trener Napoli Carlo Ancelotti. Jego następcą został Gennaro Gattuso. Były trener AC Milan ma zarabiać 1,5 miliona euro rocznie.
Olbrzymie emocje były w Mediolanie, gdzie w obecności ponad 71 tysięcy kibiców Inter musiał wygrać z Barceloną, by awansować do kolejnej rundy. Przy stanie 1:1 gospodarze zdobyli kolejno... trzy gole, ale żaden z nich nie został uznany. Na dodatek tuż przed końcem Barcelona wyprowadziła decydujący atak...
Poza tym wielki smutek w Amsterdamie, bowiem Ajax, rewelacja poprzedniej edycji LM, przed ostatnią kolejką był na pierwszym miejscu w grupie H, ale niespodziewanie na swoim stadionie przegrał z Valencią. W efekcie spadł na trzecie miejsce i wiosną zagra w Lidze Europy, a Ligę Mistrzów obejrzy sobie spokojnie w telewizji.

* Wyniki, grupa E: Napoli - Genk 4:0 (Milik 3, 26, 38 k, Mertens 74 k), Salzburg - Liverpool 0:2; grupa F: Borussia Dortmund - Slavia Praga 2:1, Inter - Barcelona 1:2; grupa G: Benfica Lizbona - Zenit Sankt Petersburg 3:0, Olympique Lyon - RB Lipsk 2:2; grupa H: Chelsea - Lille 2:1, Ajax - Valencia 0:1.

4. Lille 1 4:14

Dzisiaj zostanie rozegrana 6. kolejka Ligi Mistrzów. Warto zauważyć, że Tottenham, który o punkty powalczy w Monachium, zgłosił do rozgrywek Ligi Mistrzów na liście B Kacpra Kuryłowicza. 18-letni polski bramkarz do tej pory był zawodnikiem drużyn juniorskich Tottenhamu.
* Dzisiejsze mecze, grupa A (g. 21): Paris Saint-Germain - Galatasaray, Club Brugge - Real Madryt; grupa B (21): Bayern - Tottenham, Olympiakos - Crvena Zvezda Belgrad; grupa C (18.55): Szachtar Donieck - Atalanta, Dinamo Zagrzeb - Manchester City; grupa D (21): Atletico Madryt - Lokomotiw Moskwa, Bayer 04 Leverkusen - Juventus.