Sobota, 22 lutego 2020. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Wysokie loty "królowej sportu"

2019-12-10 12:00:00 (ost. akt: 2019-12-10 10:05:14)
Uczestnicy piątkowego spotkania

Uczestnicy piątkowego spotkania

Autor zdjęcia: Lech Janka

W kortowskim klubie Arton odbyło się spotkanie podsumowujące sezon w naszym regionie. Zorganizował je Warmińsko-Mazurski Związek Lekkiej Atletyki. — To był szczególnie udany rok — stwierdził Roman Koziński, prezes WMZLA.

W spotkaniu wzięli udział najlepsi w województwie zawodnicy i zawodniczki, medaliści zawodów krajowych i międzynarodowych, ich trenerzy oraz działacze. Po wystąpieniu prezesa Kozińskiego, wiceprezes związku ds. sportowych i trener AZS UWM Zbigniew Ludwichowski dokonał podsumowania tegorocznych wyników szkolenia sportowego, po czym nastąpiła prezentacja multimedialna medalistów, którą poprowadził Szymon Nestatek, szkoleniowiec Asa Dywity i AZS UWM. Tegorocznym dorobkiem warmińsko-mazurskiej „królowej sportu” było m.in. 56 medali, w tym 20 złotych i 21 srebrnych, zdobytych w mistrzostwach Polski różnych kategorii wiekowych. Większość z tych medalistów oraz ich trenerów została uhonorowana okolicznościowymi medalami, paterami i dyplomami.
Wśród zaproszonych gości był m.in. prezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu Zbigniew Lewicki, który nie ukrywał zadowolenia ze spotkania z lekkoatletyczną młodzieżą naszego województwa. W serdecznych słowach prezes Lewicki podziękował sportowcom oraz ich wychowawcom za ciężką, ale zarazem owocną pracę.

— To był kolejny udany rok dla naszej dyscypliny sportowej — powiedział Roman Koziński. — We współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży zajęliśmy drugie miejsce w województwie, za bezkonkurencyjnym taekwondo. Wcześniej byliśmy na czwartej, piątej i trzeciej pozycji.

Chciałoby się jeszcze więcej, ale przy naszym potencjale i możliwościach finansowych oraz strukturalnych to i tak jest wielki sukces. Oczywiście naszą największa gwiazdą jest kulomiot Konrad Bukowiecki. Poza tym wielkie postępy i wyniki zrobiły też Alicja Potasznik i Daria Siemińska, które w tym roku reprezentowały nasz kraj w kilku imprezach międzynarodowych (cała trójka kandyduje w 59. Plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa - red.). Mamy też sporo innych zawodniczek i zawodników na poziomie kadry narodowej. W 2020 roku będziemy chcieli poprawić naszą pozycję w spocie młodzieżowym oraz uzyskiwać coraz lepsze wyniki, a w Olsztynie będzie to możliwe, bo w maju w Kortowie zostanie oddany do użytku tartanowy stadion. Dzięki temu wreszcie w stolicy Warmii i Mazur będzie można organizować ważne imprezy lekkoatletyczne.
Głos zabrał także Konrad Bukowiecki, niekwestionowany lider warmińsko-mazurskiej „królowej sportu”. — Ten rok był dla mnie jak najbardziej na plus — stwierdził. — Świadczą o tym wyniki w dużych międzynarodowych imprezach: w mistrzostwa świata byłem szósty, poza tym wygrałem w młodzieżowych mistrzostwach Europy, na Uniwersjadzie oraz w mistrzostwach Polski. Oczywiście nie wszystko przychodziło mi łatwo, miło i przyjemnie. Podczas niektórych zawodów nie byłem do końca z siebie zadowolony, jak na przykład z mistrzostw świata w Katarze. Byłem tam jednak najmłodszy w stawce dużo bardziej ode mnie doświadczonych zawodników. Niektóre porażki uczą i mam nadzieje wykorzystać tę naukę w nowym sezonie, który będzie dla mnie szczególnie ważny, bo olimpijski — zakończył Konrad Bukowiecki, który od niedzieli jest już w Portugalii, gdzie rozpoczął przygotowania do tokijskich igrzysk.

Niektórzy z wyróżnionych
* Zawodnicy: Dominik Smosarski, Aleksandra Lisowska, Klaudia Naruszewska, Alicja Potasznik, Małgorzata Prusińska, Natalia Żuk (wszyscy AZS UWM Olsztyn), Izabela Mendyk, Klaudia Nazarowicz (obie Sokół Węgorzewo), Kacper Rudnik (NKS Nowe Miasto Lubawskie), Kacper Lewalski, Dominik Rudawski, Maja Dalidowicz (wszyscy Truso Elbląg), Daria Siemińska (LKS Lubawa), Alicja Gajewska (Zatoka Braniewo), Kinga Kornacka (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie).
* Trenerzy: Bronisława Ludwichowska, Ireneusz Bukowiecki, Michał Podolak, Grzegorz Pawłowski, Wiesław Czerniakowski, Irena Podolak, Kazimierz Podolak, Zbigniew Kozłowski (wszyscy AZS UWM), Ryszard Nowicki (MLKS Ostróda), Dorota Pawłowska (Zamek Kurzętnik), Maciej Bukowiecki (Gwardia Szczytno), Piotr Michałek (Gimpas Pasłęk), Wojciech Brodowski (Atos Woźnice).
* Najlepsze kluby: 1. AZS UWM Olsztyn, 2. Sokół Węgorzewo, 3. Truso Elbląg.
Lech Janka
l.janka@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB