No i na wiosnę Legia do Olsztyna nie przyjedzie...

2019-12-05 21:02:59(ost. akt: 2019-12-05 23:47:53)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Stomil był o krok od awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski. Niestety, najpierw w doliczonym czasie stracił bramkę, po czym przegrał z Miedzią w rzutach karnych.
* Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:1 (0:0); karne 4:3
0:1 - Szymon Sobczak (57 k); 1:1 - Patryk Makuch (90+2)
rzuty karne: 1:0 - Marquitos, 1:0 - Grzegorz Lech (obroniony), 1:0 - Valērijs Šabala (obroniony), 1:1 - Ołeh Tarasenko, 2:1 - Marcin Warcholak, 2:2 - Wiktor Biedrzycki, 3:2 - Dawid Kort, 3:2 - Eric Molloy (poprzeczka), 3:2 - Grzegorz Bartczak (obroniony), 3:3 - Artur Siemaszko, 4:3 - Paweł Zieliński, 4:3 - Waldemar Gancarczyk (nad bramką)

STOMIL: Michał Leszczyński - Janusz Bucholc, Wiktor Biedrzycki, Ołeh Tarasenko, Lukáš Kubáň - Bartłomiej Niedziela (36 Mateusz Gancarczyk), Wojciech Hajda (80 Waldemar Gancarczyk), Jakub Tecław (98 Maciej Pałaszewski), Eric Molloy - Artur Siemaszko, Szymon Sobczak (84 Grzegorz Lech)

W pierwszej połowie kibice mecz był bardzo wyrównany, ale przewagę mieli podopieczni Piotra Zajączkowskiego. Na początku ładny strzał oddał Eric Molloy, a tuż przed przerwą piłkę w środku boiska przejął Wojciech Hajda, jednak źle dograł w polu karnym do Szymona Sobczaka.

W drugiej połowie olsztyńska drużyna objęła prowadzenie w 57. minucie po strzale z rzutu karnego. Gola strzelił Sobczak, który wcześniej był faulowany w polu karnym. Początkowo sędzia Artur Aluszyk nie dopatrzył się faulu na napastniku Stomilu, ale zmienił swoją decyzją po użyciu VAR-u.

W 71. minucie powinno być 2:0. Hajda popisał się kolejnym dobrym odbiorem i zagrał w pole karne do Siemaszki. Napastnik Stomil mógł strzelać od razu, ale przełożył sobie piłkę na prawą nogę i Łukasz Zauska zdołał obronić strzał. W 73. min piłka po strzale Siemaszki zatrzymała się na poprzeczce, a efektownym dośrodkowaniem popisał się Molloy. Pod koniec meczu gola mógł strzelić Grzegorz Lech, jednak i tym razem górą był Załuska.

Niewykorzystane sytuacje Stomilu się zemściły, bo Miedź w doliczonym czasie strzeliła na 1:1.
Jednak w dogrywce piłkarze Stomilu powinni strzelić minimum dwie bramki. Najpierw Molloy ładnie minął kilku zawodnik, ale uderzył nieprecyzyjnie precyzyjnie, ale jeszcze lepszą sytuację miał Mateusz Gancarczyk, który z 7 metrów nie potrafił strzelić gola!
W serii rzutów karnych Stomil przegrał 3:4.
Było to ostatnie spotkanie Stomilu w tym roku. Olsztyńscy piłkarze do treningów wrócą 7 stycznia.