Stomil w końcu wygrał!

2019-11-30 15:22:16(ost. akt: 2019-12-01 22:14:45)
Grzegorz Lech

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

W ostatnim przez zimową przerwą w rozgrywkach meczu Stomil wygrał 2:1 z GKS Jastrzębie. Zwycięskiego gola tuż przed końcem z rzutu karnego zdobył Grzegorz Lech.
* GKS 1962 Jastrzębie - Stomil Olsztyn 1:2 (1:1)
1:0 - Jakub Wróbel (3), 1:1 - Wojciech Hajda (29), 1:2 - Grzegorz Lech (88 k)

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Wiktor Biedrzycki, Jakub Mosakowski, Mateusz Gancarczyk - Eric Molloy, Wojciech Hajda, Jakub Tecław (59 Waldemar Gancarczyk), Bartłomiej Niedziela (73 nOktawian Skrzecz) - Artur Siemaszko (84 Grzegorz Lech), Szymon Sobczak.

Mecz zaczął się jednak fatalnie, bowiem w 3. min strzałem głową Jakub Wróbel zdobył gola dla gospodarzy. Jednak w 29. min był już remis, bo do siatki trafił wypożyczony z Górnika Zabrze Wojciech Hajda.
W drugiej połowie Stomil dążył do zdobycia zwycięskiego gola, m.in. znowu w doskonałej sytuacji był Eric Molloy, ale tylko on wie, jak udało mu się ją zepsuć.

Jednak w 87. minucie w końcu uśmiechnęło się szczęście do olsztynian, bo sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Grzegorz Lech.

W czwartek w 1/8 finale Pucharu Polski w Legnicy Stomil zagra z Miedzią.

* Inne mecze 20. kolejki: Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (Piasecki 78), Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (Żyro 13, Mak 15 - Sierpina 43 k), Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz 1:3 (Kuzimski 42 - Podgórski 17 samob., Criciúma 58, 77), Sandecja Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice 0:1 (Embaló 62 k), Radomiak Radom - GKS Bełchatów 2:0 (Michalski 6, Mikita 49 k), Warta Poznań - Wigry Suwałki 3:0 (Jaroch 27, Kupczak 52 k, 90 samob.), Odra Opole - GKS Tychy 0:0, Chrobry Głogów - Miedź Legnica 0:2 (Łukowski 45, Marquitos 67).