Siatkarscy faworyci nie zawiedli

2019-11-28 22:04:09(ost. akt: 2019-11-28 22:09:34)
Indykpol

Indykpol

W przedostatniej kolejce pierwszej rundy Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów (I liga) zwycięstwa odniosły cztery czołowe drużyny. W najciekawszym spotkaniu Temida po trzysetowej rywalizacji okazała się lepsza od Sajtmaka.
Na początek kolejki adrenaline.pl TEAM mierzył się z najmłodszą ekipą rozgrywek - AZS UWM SMS Olsztyn. Od początku na parkiecie rozgorzała walka, a żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie przewagi, dlatego do połowy seta wielokrotnie na tablicy wyników notowaliśmy remis (7:7; 14:14). W dalszej fazie seta doświadczony zespół adrenaline przejął inicjatywę i za sprawą szalejącego w ataku Łukasza Guzewicza (8 punktów w pierwszym secie) pewnie wygrał premierową partię 25:18. W drugiej odsłonie za zdobywanie punktów wziął się…rozgrywający trzeciej ekipy tabeli Paweł Czepan. Trzy bloki, trzy skuteczne kiwki, atak i as serwisowy przełożyły się na tytuł MVP oraz zwycięstwo 25:20.

W drugim spotkaniu rozpędzający się z kolejki na kolejkę Indykpol podejmował „czerwoną latarnię” rozgrywek - Banach Auto Serwis. W pierwszym secie „indyki” dosłownie zdemolowały przeciwników, dając im zdobyć jedynie 12 punktów. W drugiej partii „Banachy” udowodniły, że stać ich na równorzędną walkę z czołowymi zespołami tabeli. Prowadzenie 23:21, a chwilę później 24:23 i setbol szczęśliwie obroniony przez Indykpol, nie starczyły do wywalczenia choćby punkty. Po emocjonującej grze na przewagi lider przechylił szalę na swoją korzyść, zwyciężając 32:30 i zapisując na swoim koncie cenne trzy oczka. MVP meczu z imponującym dorobkiem 20 punktów został Karol Lasek.

Potem na parkiecie pokazały się Sajtmak i Temida. Zapowiadało się ciekawe i zacięte spotkanie, i takie też było. Zawodnicy uraczyli nas dobrym widowiskiem, a stwierdzenie zwycięzców po meczu: „gdybyśmy przegrali po takim spotkaniu, to również bylibyśmy zadowoleni” jest wymowne. Ale zaczynając od początku. W pierwszym secie Temida uzyskała kilka punktów przewagi, pewnie wygrywając 25:17. W drugiej partii nie lada wyczynem popisał się Tomasz Gwóźdź. Stanął w polu zagrywki przy prowadzeniu swojego zespołu 3:2, a po chwili na tablicy wyników widniał rezultat 12:2! Pięć asów z rzędu zrobiło olbrzymie wrażenie na przeciwnikach, a zbudowana przewaga pozwoliła wygrać drugiego seta drużynie Sajtmak 25:20.
W tie-breaku nie było straconych piłek, więcej szczęścia było jednak po stronie reprezentantów Temidy i to oni podnieśli ręce w geście triumfu po zwycięstwie 15:12. MVP został Jakub Goerick (13 punktów).

Na zakończenie wieczoru Legends Olsztyn, którzy w poprzedniej kolejce niespodziewanie musieli uznać wyższość SSPS AZS (porażka 1:2), zmierzyli się z notującymi dwie porażki z rzędu Januszami Siatkówki. Wyrównana pierwsza partia rozstrzygnęła się dopiero w końcowych fragmentach, a ze zwycięstwa 25:20 cieszyli się zawodnicy Legends. O drugim secie Janusze chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Porażka 13:25 w pełni oddaję łatwość, z jaką przeciwnicy zwyciężyli w tym secie. MVP został Arek Ejsmont (10 punktów).