Sobota, 22 lutego 2020. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Mistrzowie i medaliści

2019-11-30 12:00:00 (ost. akt: 2019-12-03 11:50:59)
Z lewej Michał Kuźniak (Kickboxing Bartoszyce) podczas swojego pojedynku z Rafałem Gajewczykiem w Ełku

Z lewej Michał Kuźniak (Kickboxing Bartoszyce) podczas swojego pojedynku z Rafałem Gajewczykiem w Ełku

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Prezentujemy osiągnięcia kolejnych zawodników, którzy kandydują do dziesiątki najpopularniejszych sportowców województwa 2019 roku.

* Mieczysław Kontrymowicz (sport niepełnosprawnych, OKS Warmia i Mazury) — wielokrotny mistrz Polski bowlingu i kręglach, złoty i srebrny medalista mistrzostw Europy niewidomych i słabowiczących w kręglach. go.sp.27

* Rafał Kot (biegi, Jurund Szczytno) — zwycięzca biegu 7 szczytów na 240 km z nowym rekordem trasy, 14. zawodnik mistrzostw świata w Albi w biegu 24-godzinnym. go.sp.77

* Iga Kowalczyk (gimnastyka sportowa, UKS SMS Olsztyn) — brązowa medalistka indywidualnych mistrzostw Polski w klasie mistrzowskiej (seniorki) w wieloboju oraz w ćwiczeniach na poręczach. go.sp.28

* Maciej Kowalewicz (strzelectwo, Gwardia Olsztyn) — najlepszy polski zawodnik młodego pokolenia, reprezentant Polski, brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów, 4. miejsce w PŚ juniorów, trzykrotny mistrz kraju juniorów. go.sp.29

* Arkadiusz Kowalewski (futbol amerykański, Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers) — zawodnik i koordynator sekcji zespołu, który w rozgrywkach pierwszej Ligi Futbolu Amerykańskiego sezonu 2019 zajął 3. miejsce w grupie eliminacyjnej. go.sp.30

* Dorota Kozakiewicz (kajakarstwo, Koszałek Opałek Węgorzewo) — reprezentantka Polski w kanadyjkach, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. go.sp.31

* Bartłomiej Koziejko (pływanie, AZS UWM Olsztyn) — reprezentant Polski, jeden z najlepszych polskich młodzieżowców, brązowy medalista Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires na 400 st. zm., 1. miejsce w OOM na 1500 m., 3. miejsce MP seniorów na 400 i 1500 m. go.sp.32

* Aniela Kozłowska (szermierka, Hajduczek Olsztyn) — wicemistrzyni kraju młodzików, w sezonie 2018/19 najlepsza młodziczka w klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego, podczas pięciu turniejów stoczyła 58 walk, z których przegrała... jedną. Od września przeszła do kategorii wiekowej junior młodszy, członek kadry narodowej, w związkowym rankingu zajmuje 6. miejsce. go.sp.33

* Karolina Kulik (podnoszenie ciężarów, Meyer Elbląg) — wicemistrzyni Polski kadetek w wadze 59 kg. go.sp.34

* Michał Kuźniak (kick-boxing, Kickboxing Bartoszyce) — mistrz Europy juniorów, zdobywca drugiego miejsca w zawodach Pucharu Świata juniorów, dwukrotny mistrz Polski juniorów (kick light, low kick). go.sp.35

Przypominamy, że lista kandydatów jest otwarta, więc cały czas czekamy na Wasze propozycje, które wraz z krótkim uzasadnieniem można przesyłać na adres sport@gazetaolsztynska.pl. W plebiscycie mogą brać udział tylko sportowcy urodzeni w 2005 roku lub starsi! Dla młodszych jest sms-owa kategoria Sportowy Talent Roku.
Dziesiątkę najpopularniejszych sportowców wybieramy za pomocą kuponów i sms-ów. W pierwszym przypadku każdy kupon musi bezwzględnie zawierać 10 różnych nazwisk zaczerpniętych z oficjalnej listy kandydatów (kupony z mniejszą liczbą nazwisk będą „dyskwalifikowane”). Lista jest dostępna na sport.wm.pl. Z kolei jeśli chodzi o sms-y, to w treść wiadomości trzeba wpisać jedynie kod przypisany do wybranego przez nas zawodnika. Sms-y wysyłamy na numer 7248 (2,46 zł brutto).
Głosowanie potrwa do 7 lutego, a nazwiska laureatów „złotej” dziesiątki, a także zwycięzców głosowań sms-owych, poznamy 22 lutego podczas Balu Sportowca.

Regulamin Plebiscytu




http://m.wm.pl/2019/12/orig/ramka-4-595239.jpg
Polub nas na Facebooku: