Złe miłego początki, ale Indykpol AZS zwycięski

2019-11-27 18:13:41(ost. akt: 2019-11-27 23:06:33)
Jan Hadrava zdobył w środę 21 punktów przy 44-procentowej skuteczności ataku

Zaczęło się od przegranego seta na przewagi, po 37 minutach zażartej walki, ale kolejne trzy partie padły już łupem gospodarzy i komplet punktów został w Olsztynie. Indykpol AZS odniósł szóste zwycięstwo w swoim ósmym meczu PlusLigi.
* Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:1 (-29, 16, 20, 15)
INDYKPOL AZS
: Woicki (5 pkt), Żaliński (19), Poręba (5), Hadrava (21), Mika (15), Seyed (13), Żurek (libero) oraz Kowalski, Kapica, Andringa, Pietraszko
CUPRUM: Tavares (2), Lipiński (9), Morozau (5), Ziobrowski (21), Dvoranen (8), Smoliński (6), Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk (4), Gorzkiewicz (1), Biegun (2), Zawalski, Makoś (libero)
MVP: Mateusz Poręba (Indykpol AZS)

Patrząc tylko na tabelę PlusLigi, nietrudno było wskazać faworyta środowego spotkania. No, ale że – jak mówi pewne znane powiedzenie – „jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz”, więc śmiało można powiedzieć, że obie drużyny przystępowały do gry z jednakowej pozycji. W końcu, w poprzedniej kolejce i Cuprum u siebie z Treflem (0:3), i Indykpol AZS w Suwałkach (1:3) zostały z pustymi rękami...

I rzeczywiście: lubinianie zaczęli bez cienia respektu i po paru chwilach prowadzili już 4:1. Na dzień dobry trochę bałaganu w linii przyjęcia gospodarzy posiały mocne serwy Miguela Tavaresa, po których dwie kontry wykorzystał Jakub Ziobrowski, a przy 1:3 w boisko nie trafił Jan Hadrava.
Olsztynianie doszli rywala przy stanie 8:9, kiedy kontrę wykorzystał Mateusz Mika, który po raz pierwszy w tym sezonie wyszedł na boisko w podstawowym składzie (za Robberta Andringę). A skoro już o personaliach mowa: do wyjściowej szóstki wrócił też Mateusz Poręba, którego w Suwałkach zastępował Paweł Pietraszko.

Od stanu 9:9 zaczęła się walka punkt za punkt, w której goście ani myśleli pękać. Indykpol AZS pierwszy raz wyszedł na prowadzenie na 13:12 (autowy atak Robinsona Dvoranena), ale to wcale nie był sygnał do budowania przewagi, bo za moment było już 13:14, 15:14 i 16:17. Gra na styku trwała już do końca seta otwarcia, ale jako pierwsi setbola mieli goście (przy 24:23). A później jeszcze cztery, przedzielone dwoma piłkami setowymi dla AZS. Aż w końcu, przy szóstym setbolu Cuprum i wyniku 29:30, Dvoranen ustrzelił zagrywką Mikę i - ku zdziwieniu kibiców w Uranii - prowadzenie w meczu objęli goście.

Na szczęście, w kolejnych trzech partiach wyższość olsztynian (którzy od drugiego seta zaczęli wreszcie blokować) była już bezdyskusyjna. Mimo chwilowych przestojów, gospodarze nie dopuścili Cuprum do gry na stylu w końcówkach i trzy punkty zasłużenie zdobył Indykpol AZS.