Kolejne spektakularne rekordy Lewandowskiego

2019-11-27 09:34:07(ost. akt: 2019-11-27 09:45:49)

Autor zdjęcia: mat. Press Focus/x-news

W 5. kolejce Ligi Mistrzów w meczu Crvena Zvezda - Bayern Robert Lewandowski zdobył dla mistrzów Niemiec 4 gole w 14 minut!
Bayern wygrał 6:0, a mogło być jeszcze lepiej, bo w pierwszej połowie Lewandowski najpierw dwukrotnie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. A gdy wreszcie umieścił piłkę w siatce, wtedy po analizie VAR sędzia anulował gola.
Po przerwie kibice obejrzeli już prawdziwy koncert Lewego, który zaliczył swoje 60., 61., 62. i 63. trafienie w Lidze Mistrzów!
Przy okazji kapitan reprezentacji Polski popisał się najszybciej strzelonymi czterema bramkami w jednym meczu, bo wystarczyło mu zaledwie 14 minut i 31 sekund. Polak stał się także najskuteczniejszym piłkarzem Bayernu w LM - do tej pory w tej klasyfikacji przewodził Thomas Muellera (42 gole), ale od wtorku liderem jest Lewandowski (45).
Poza tym Polak jako drugi piłkarz w historii Champions League dwukrotnie strzelił cztery gole w jednym spotkaniu.
W obecnej edycji LM "Lewy" zdobył już 10 bramek w 5 meczach, natomiast w sumie w barwach Bayernu w tym sezonie zagrał 20 razy i strzelił aż 27 goli.