Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Kogo wybrać do dziesiątki?

2019-11-27 13:00:00 (ost. akt: 2019-11-27 09:23:54)
Adrian Durma, dziesiąty zawodnik w 58. Plebiscycie Gazety Olsztyńskiej

Adrian Durma, dziesiąty zawodnik w 58. Plebiscycie Gazety Olsztyńskiej

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Prezentujemy kolejnych kandydatów, którzy rywalizują o miejsce w dziesiątce najpopularniejszych sportowców województwa 2019 roku.

* Piotr Cichocki (żeglarstwo, AKS OSW Olsztyn) — złoty medalista mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie Hansa 303. Mistrz świata z hiszpańskiego Puerto Sherry oraz podwójny mistrz Europy z portugalskiego Portimao: tak w jednoosobowej Hansie 303, jak i — wspólnie z Olgą Górnaś-Grudzień — w klasie Hansa 303 dwuosobowej. go.sp.7

* Lidia Czarnecka (szachy, UKS Skoczek Elbląg) — wicemistrzyni Polski juniorek w szachach błyskawicznych, 12. zawodniczka mistrzostw Europy w szachach klasycznych. go.sp.8

* Jerzy Czeszewski (brydż, OKS Warmia i Mazury) — mistrz Polski niewidomych i słabowidzących oraz mistrz Polski w parach. go.sp.9

* Adrian Durma (kick-boxing, Silvant Kajak Elbląg) — brązowy medalista mistrzostw świata w formule light-contact w wadze 74 kg (Bośnia i Hercegowina), zdobywca Pucharu Europy (Czechy), mistrz Polski służb mundurowych. go.sp.10

* Sylwia Firlej (MMA, brazylijskie jiu-jitsu, Kaiser Sports Olsztyn) — mistrzyni Polski w brazylijskim jiu-jitsu (ADCC) oraz srebrna medalistka amatorskich MP w MMA i brązowa medalistka mistrzostw kraju w MMA (ALMMA). go.sp.75

* Wiktoria Gołębiowska (żeglarstwo, MOS SSW Iława) — mistrzostwo świata w klasie Laser Radial do lat 21, mistrzostwo Polski seniorek oraz młodzieżowców. go.sp.11

* Dawid Goryński (triathlon, UKS TRS Susz) — mistrz Polski juniorów, zdobywca Pucharu Polski juniorów (w obu przypadkach na dystansie sprinterskim). go.sp.12

* Olga Górnaś-Grudzień (żeglarstwo, AKS OSW Olsztyn) — zwyciężczyni mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie Hansa 303 (rozegranych na austriackim jeziorze Traunsee w Gmunden). Srebrna wśród pań oraz złota w dwuosobowej Hansie 303 (razem z Piotrem Cichockim) medalistka mistrzostw Europy w Portimao. go.sp.13

* Karol Górski (żeglarstwo, Jeziorak Yacht Club Iława) — sternik załogi, która zajęła trzecie miejsce w tegorocznej Ekstraklasie Polskiej Ligi Żeglarskiej, zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski. go.sp.14

* Robert Graczyk (bojery, MKŻ Mikołajki) — złoty medalista mistrzostw Polski w klasie DN na Zalewie Zegrzyńskim, piąty zawodnik mistrzostw świata w Indian Lake. go.sp.15

* Jan Hadrava (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn) — filar gry ofensywnej Indykpolu AZS i jeden z czołowych atakujących PlusLigi. Reprezentant Czech zakończył sezon 2018/19 jako drugi punktujący (487 pkt) i atakujący (402) w rankingu PlusLigi oraz trzeci w klasyfikacji najlepiej zagrywających (49 asów). Kolejny raz został uznany przez kibiców Indykpolu AZS za najlepszego zawodnika drużyny na przestrzeni sezonu. go.sp.16

Głosujemy za pomocą kuponów oraz sms-ów. W tym drugim przypadku w treść sms-a wpisujemy jedynie kod przydzielony wybranemu przez nas kandydatowi. Sms-y wysyłamy na numer 7248 (2,46 zł brutto).
Nazwiska laureatów ogłosimy 22 lutego na Balu Sportowca.

Regulamin Plebiscytu

http://m.wm.pl/2019/11/orig/68419otbs-c-590585.jpg
Polub nas na Facebooku: