Ósmy z rzędu mecz Stomilu bez zwycięstwa...

2019-11-24 14:50:13(ost. akt: 2019-11-24 15:26:43)
Piłkarze Stomilu Olsztyn przed niedzielnym meczem z Radomiakiem

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W meczu kończącym 19. kolejkę Fortuna 1. ligi, który był już ostatnim tegorocznym spotkaniem olsztynian na własnym stadionie, piłkarze Stomilu zremisowali z Radomiakiem. W ten sposób Biało-niebiescy zapisali na swoim koncie już ósmy z rzędu niewygrany mecz...
* Stomil Olsztyn – Radomiak Radom 0:0
STOMIL
: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Jakub Mosakowski, Lukáš Kubáň – Artur Siemaszko (80 Oktawian Skrzecz), Waldemar Gancarczyk, Jakub Tecław, Grzegorz Lech (64 Eric Molloy), Mateusz Gancarczyk (76 Koki Hinokio) – Szymon Sobczak
RADOMIAK: Artur Haluch – Damian Jakubik, Kacper Pietrzyk, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz – Leandro, Michał Kaput (82 Mateusz Michalski), Meik Karwot (88 Adam Banasiak), Rafał Makowski, Patryk Mikita – Damian Nowak (68 Maciej Górski)
Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin); żółte kartki: Kubáň (Stomil), Pietrzyk, Karwot, Nowak, Kaput (Radomiak).

Stomil, który po raz ostatni cieszył się ze zwycięstwa 28 września, nie dał rady ograć także beniaminka z Radomia. Do przerwy gospodarze zaliczyli tylko niecelny strzał Artura Siemaszki, więc śmiało można powiedzieć, że byli jak najdalsi od przerwania tej swojej passy.
Niewiele dobrego da się powiedzieć także o drugiej połowie tego pojedynku, bo ciekawiej przy Piłsudskiego 69A zrobiło się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach gry. Nieco ożywienia do gry olsztynian wnieśli wprowadzeni na boisko Eric Molloy i Koki Hinokio, ale w 81. min to goście mogli wyjść na prowadzenie, bo po rzucie rożnym trafili w poprzeczkę.

Pięć minut później Stomil miał "piłkę meczową", jednak Szymon Sobczak na spółkę z Oktawianem Skrzeczem nie zdołali z bliska pokonać bramkarza Radomiaka. Ba, w 90. min Molloy dostał na 11. metrze świetne podanie od jednego z kolegów i mając przed sobą tylko Artura Halucha, strzelił obok bramki... W ten sposób gospodarze tylko potwierdzili, że ich miejsce na "podium" najmniej bramkostrzelnych drużyn ligi nie jest dziełem przypadku.

W sobotę o g. 13 Stomil zagra na wyjeździe z GKS Jastrzębie.

* Inne mecze 19. kolejki: GKS Bełchatów – Warta Poznań 1:2 (Biel 74 – Jaroch 53, Spławski 89); GKS Tychy – GKS 1962 Jastrzębie 2:2 (Piątkowski 11, Grzeszczyk 55 – Ali 43, 60); Puszcza Niepołomice – Odra Opole 1:2 (Embaló 25 – Janus 27, Bonecki 60); Miedź Legnica – Sandecja Nowy Sącz 1:3 (Šabala 90 – Korzym 46, Kanach 51, Walski 66); Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Chrobry Głogów 4:0 (Gergel 45, 68, Gutkovskis 76, 79); Olimpia Grudziądz – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (Haydary 82, Duriska 85 – Piasecki 55); Podbeskidzie Bielsko-Biała – Chojniczanka Chojnice 2:1 (Modelski 57, Danielak 69 – Kuzimski 82 k); Wigry Suwałki – Stal Mielec 0:3 (Nowak 1, 74 k, 90).