Warmia Energa pod kreską, Meble Wójcik na plusie

2019-11-24 20:30:00(ost. akt: 2019-11-24 23:41:45)
Trener Jarosław Knopik ma twardy orzech do zgryzienia, bo warmiacy złapali dołek i przestali wygrywać mecze

Pierwszoligowi piłkarze ręczni Warmii Energi nie mogą wygrać w listopadzie meczu o punkty: tym razem olsztynianie wrócili z niczym z Koszalina. Trzecie zwycięstwo w sezonie zanotowały z kolei Meble Wójcik Elbląg.
* Gwardia Koszalin – Warmia Energa Olsztyn 26:24 (10:12)
WARMIA ENERGA
: Makowski, Kłodziński – Mięsopust, Dzido, Starzec, Fabianowicz 4, Kopyciński 6, Sikorski 1, Kosmala 2, Wadowski 1, Golks 3, Zemełka, Rupp 3, Deptuła, Malewski 4

Zespół trenera Jarosława Knopika wybrał się na wyjazd do Koszalina dzień przed sobotnim meczem, a wszystko po to, żeby mieć jak najlepsze warunki przed ciężkim spotkaniem. Zwłaszcza, że Gwardia – mimo miejsca w dolnej części tabeli – zawsze jest niewygodnym rywalem dla olsztynian. Wystarczy wspomnieć, że w poprzednim sezonie Warmia Energa przegrała z ekipą z Koszalina oba spotkania. Niestety, teraz skończyło się to podobnie, choć wcale nie musiało tak być...

– Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane – mówił po meczu Jarosław Knopik, trener Warmii Energi. – Nie weszliśmy dobrze w ten mecz i na początku łapaliśmy rytm. Końcówka pierwszej połowy wyglądała już bardzo dobrze i schodziliśmy na przerwę prowadząc 12:10. Była nadzieja, że będziemy to kontynuować po przerwie, ale dramatycznie zaczęliśmy drugą połowę: popełniliśmy kilka prostych błędów i kontrola nad meczem nam uciekła.

Warmia Energa nadal czeka na „normalne” zwycięstwo w listopadzie. Co prawda, dwa tygodnie temu olsztynianie byli lepsi w karnych od Sokoła, ale mecz w Kościerzynie zakończył się remisem. Przed tygodniem natomiast warmiacy przegrali u siebie z USAR-em Kwidzyn. W najbliższy weekend drużyna trenera Knopika jedzie do Wejherowa, a tydzień później wybiera się na derby do Elbląga.

* Meble Wójcik Elbląg – Jurand Ciechanów 34:28 (16:11)
MEBLE WÓJCIK
: Ram, Jaworski, Dąbrowski – Ławrynowicz 8, Stępień 8, Chyła 4, Kowszuk 3, Nowak 3, Nowakowski 2, Pałasz 2, Sucharski 2, Budzich 1, Krawiec 1, Bartnicki, Sparzak; kary: 14 min
Najwięcej dla Juranda: Dembiec 7, Smoliński 5, Staniszewski 4; kary: 10 min

Na to zwycięstwo elbląscy kibice czekali od 5 października, kiedy to „Meblarze” wygrali na wyjeździe z Tytanami Wejherowo (40:27). A że w tej kolejce rywalem Mebli Wójcik był bezpośredni sąsiad w tabeli, który wyprzedzał ich różnicą jednego punktu, więc w grę wchodziła tylko wygrana.

* Inne mecze 9. kolejki: USAR Kwidzyn – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 26:24 (12:11), Nielba Wągrowiec – Mazur Sierpc 26:23 (7:10), SMS ZPRP Gdańsk – GKS Żukowo 22:23 (9:9), pauzowali Tytani Wejherowo.

Więcej o meczach naszych drużyn w I lidze - w poniedziałkowej "Gazecie Sportowej".