FORBET IV LIGA: GKS dalej nieuchwytny jest!

2019-11-24 20:40:00(ost. akt: 2019-11-24 23:50:48)
Podopieczni grającego trenera Wojciecha Figurskiego (pierwszy z prawej) cztery razy cieszyli się ze zdobycia gola w meczu z Motorem

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Zdecydowany lider piłkarskiej forBET IV ligi GKS Wikielec dotarł do końca jesieni z kompletem zwycięstw na koncie! Poza tym m.in. w derbach powiatu iławskiego Jeziorak pewnie ograł w Iławie Motor Lubawa, a w Giżycku Mamry straszliwie zlały Granicę.
• Zatoka Braniewo – GKS Wikielec 1:2 (0:1)
0:1
– Korzeniewski (10), 0:2 – Jankowski (61), 1:2 – B. Wieliczko (63)
ZATOKA: Mućka – Kimso, Matelski, Korkliniewski, Jastrzębski, B. Wieliczko, Lewandowski (67 Chomko), Jakimczuk, Graczyk, Wolak, D. Wieliczko
GKS: Caban – Sz. Jajkowski, Górski, Wodzicki, Korzeniewski (23 Płoski), Wacławski (42 Tokarski), Kacperek, M. Jajkowski, Jankowski, Sobociński, Bartkowski

W 10. minucie goście stworzyli pierwszą groźną sytuację i od razu ze stałego fragmentu gry zdobyli gola. Po dośrodkowaniu w pole karne Mateusza Jajkowskiego, najwyżej do główki wyskoczył zza pleców obrońców gospodarzy Adrian Korzeniewski i umieścił piłkę w siatce. Do przerwy, mimo przewagi przyjezdnych, wynik nie uległ już zmianie.
W drugiej połowie do śmielszych ataków ruszyli braniewianie, ale gola zdobył lider tabeli. W 61. min, po kolejnym dośrodkowaniu Jajkowskiego, piłka odbiła się od poprzeczki, a nadbiegający Mateusz Jankowski strzałem z pola karnego podwyższył rezultat na 2:0. Dwie minuty później swoją chwilę radości mieli też kibice gospodarze, bo Zatoka - po strzale Bogdana Wieliczki - zdobyła kontaktowego gola. Na więcej miejscowym faworyt już nie pozwolił i w ten sposób GKS zanotował 17. z rzędu ligowe zwycięstwo w sezonie.

* Polonia Lidzbark Warmiński – Stomil II Olsztyn 1:2 (0:0)
1:0
– Gurow (56), 1:1 – Rak (70), 1:2 – Landowski (85)
POLONIA: Gasperowicz – Dajnowski (68 M. Jurczak), Gut (87 Ciesielski), Łukasik (46 Żuk), Gurow, Wierzbowski (86 Duda), Rodzeński, Dzierzkiewicz, Waląg, Wanda, Wojciechowski
STOMIL II: Leszczyński – J. Jurczak (38 Jarosz), Landowski, Głowacki, Jońca, Niewiadomski, Szramka, Dziemidowicz, Rudnik (89 Serbintowicz), Pozo-Venta (52 Rak), Biedrzycki

* Jeziorak Iława – Motor Lubawa 4:1 (2:1)
0:1
– Demiszew (17), 1:1 – Kuciński (34), 2:1 – Święty (42), 3:1 – Figurski (87), 4:1 – Kochalski (90+3)
JEZIORAK: Malanowski – Kolcz, Kowalski, Kressin, Sagan, Święty (70 Czarnota), Figurski, Kuciński, Parulis, Madej (82 Kochalski), Galas (88 Kaźmierski)
MOTOR (skład wyjściowy): Kościński – Sobótka, Gerka, Śnieżawski, Sobolewski, Demiszew, Zasuwa, Goździejewski, Józefowicz, Szymański, Olejniczak

* Pisa Primavera Barczewo – Tęcza Biskupiec 1:2 (1:1)
0:1
– Rybkiewicz (33), 1:1 – Szczerba (38), 1:2 – Łoszkowski (65)
PISA: Piotrowski – Szczerba, Kapusta (68 Zawalich), Shimakura, Bruchalski, Buchholz (46 Niestępski), Kostrubski, Kowszun, Nawrocki, Sajnach, Wytrykowski
TĘCZA: Łukasiak – Dzierbicki (46 Domański), Chabera, Chrzanowski (66 Piskorski), Ciechacki, Łoszkowski, Ocias, Orzoł (64 Brunkal), Rybkiewicz, Salwowski, Saramak (90+1)

* Mamry Giżycko – Granica Kętrzyn 8:0 (3:0)
1:0
– Rutkowski (8), 2:0 – Skonieczka (38), 3:0 – Świderski (40), 4:0 – Skonieczka (46), 5:0, 6:0 – Bańkowski (62, 75), 7:0 – Murawski (78), 8:0 – Sadocha (86)
MAMRY: Murawski (80 Dziczek) – Bognacki, Gulbierz, Bańkowski, Darda, Drężek, Rutkowski (66 Adamiec), Skonieczka, Świderski (75 Pawlukiewicz), Wiszniewski (65 Sadocha)
GRANICA: Kotkowski – Mazurowski (60 Ł. Swacha-Sock), Sztachański, Branicki, Czerniakowski, Łokietek, Bobrowski, Dwulat (60 Turczyn), Kowalewski (85 Czerniakowski), Miłoszewski, Roksela (79 Ożga)

* Olimpia II Elbląg – Mrągowia Mrągowo 1:1 (0:1)
0:1
– Wypniewski (10), 1:1 – Wierzba (49)
OLIMPIA II: Rutkowski – Bednarski, Ryk, Sarnowski, Prytuliak, Morys, Ziewiec (58 Kondratowicz), Wieliczko, Bucio (63 Kazimierowski),, Wierzba, Milanowski
MRĄGOWIA: Marszałek – Wójcik, Michałowski, Gołębiowski, Skrzęta, Kuśmierz, Barszczewski (70 Tomasz), Dominik, Żęgota, Abramczyk, Wypniewski (84 Błędowski)

* Mecze MKS Korsze – Mazur Ełk oraz Warmia Olsztyn – Błękitni Orneta zostały przełożone na 21 marca.

Więcej o 17. kolejce - w poniedziałkowej "Gazecie Sportowej".