2019-11-21 23:04:16(ost. akt: 2019-11-21 23:09:15)
Młode Wilki

Młode Wilki

Autor zdjęcia: OSiR

Wydarzeniem ostatniej kolejki OLSA (Ekstraklasa) było starcie Abram Team z ekipą Nocożerców. Potknięcie Nocożerców wykorzystały Młode Wilki, które wskoczyły na czoło tabeli.
Siatkarski wieczór zainaugurowała konfrontacja Michelin z beniaminkiem Intelly. Zbliżony potencjał kadrowy obu zespołów zapowiadał długie i wyrównane spotkanie, aczkolwiek odrobinę więcej szans dawano Intelly. Michelin postawił jednak twarde warunki i premierową partię wygrał do 21. Podrażnieni rywale w drugiej odsłonie niemalże zmietli z parkietu rywali, pozwalając im na zdobycie jedynie 8 punktów!
W tie-breaku Intelly nie poszło za ciosem, dlatego po emocjonującej końcówce górą okazali się siatkarze Michelin, którzy decydującego seta wygrali 16:14. MVP został Marek Przybysz.

Nawet najstarsi górale nie pamiętają sytuacji, kiedy Inter Parts OSW Olsztyn po pięciu rozegranych meczach miał już dwie porażki na koncie. Mecz z AKS Kormoran miał być zatem swoistym pierwszym krokiem w drodze na właściwe tory. Premierowy set niewątpliwie pokazał, że "stara gwardia" nie zapomniała, na czym polega skuteczny volleyball. Wygrana dominatorów do 12 mówi sama za siebie. W drugiej partii nastąpiło niespodziewane przebudzenie AKS Kormoran. Underdog grał jak z nut i był dosłownie o krok od wygrania seta. Faworyci zachowali jednak chłodną głowę i w decydującym momencie zadali ostateczny ciosm zwyciężając 26:24. MVP został Michał Bakuła.

Niepokonani Nocożercy w swoim szóstym meczu w sezonie mieli sprawdzić formę Abram Team. Paweł Polechoński i spółka to jednak nie są przysłowiowi "chłopcy do bicia", więc wynik pozostawał sprawą otwartą. Naturalnie delikatnym faworytem zdawali się być niedawni pogromcy Inter Parts OSW Olsztyn, ale boiskowa rzeczywistość kolejny raz pokazała, że należy być wyjątkowo ostrożnym w przedmeczowych kalkulacjach. Abram Team praktycznie od pierwszej akcji wszedł na niezwykle wysoki poziom i konsekwentnie zmierzał po trzy punkty. Nocożercy wprawdzie walczyli, tyle tylko że rozpędzeni wicemistrzowie OLSA ani myśleli ułatwiać zadania swoim rywalom. Abram Team wygrał 2:0 (25:21; 25:21) i będzie się liczył w walce o najwyższe laury. MVP został Dorian Nawrocki.

Niejako na deser mieliśmy delektować się spotkaniem niezwykle silnych w tym sezonie Młodych Wilków z ubiegłorocznymi brązowymi medalistami OLSA, czyli Rupi. Miało być interesująco i emocjonująco, ale Młode Wilki kolejny raz pokazały klasę, nie dając właściwie najmniejszych szans zespołowi Tomasza Pszczółkowskiego. Pewna i równa gra dała im stosunkowo łatwe zwycięstwo 2:0 (25:17; 25:21). Nagrodą za piąte z rzędu zwycięstwo był awans na szczyt ligowej tabeli. MVP został Mateusz Olbryś.