Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

List od pana Ryszarda

2019-11-22 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-21 22:37:58)
Przyjmuje Michał Żurek (Indykpol AZS Olsztyn)

Przyjmuje Michał Żurek (Indykpol AZS Olsztyn)

Autor zdjęcia: www.pzps.pl

Lubisz piłkę ręczną, kolego? Głosuj na Malewskiego - napisał nieznany olsztyński poeta z przełomu wieków, zachęcając do głosowania.

O ile możemy sobie wyobrazić Kraków bez smoka wawelskiego, Warszawę bez Syrenki, Górowo bez Iławeckiego i sejm bez Piotrowicza, o tyle nie możemy wyobrazić sobie naszego plebiscytu bez Ryszarda Krzemieniewskiego. Przypomnijmy, że pan Ryszard to znany animator sportu z Nowego Miasta Lubawskiego, a zarazem nasz czytelnik oraz wierny - od wielu, wielu lat - uczestnik plebiscytu, w którym wybieramy dziesięciu najpopularniejszych sportowców województwa.
Nie zdziwiło nas więc, gdy w redakcyjnej poczcie znaleźliśmy list z Nowego Miasta Lubawskiego... Pan Ryszard tradycyjnie - co bardzo nas cieszy - nie ograniczył się jedynie do wypełnienia kuponów, ale w kopercie znalazł się też miły list, w którym wszystkim sportowcom, trenerom, sędziom i działaczom „życzy zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz sukcesów sportowych. Niech zdobywają medale na arenach regionu, kraju, Europy i świata. Niech też omijają ich kontuzje. Niech walczą zgodnie z zasadami fair play i będą godnym wzorem do naśladowania dla młodych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego”.
Pan Ryszard wyraził także nadzieję, że zwycięzca plebiscytu znajdzie chwilę, by spotkać się z dziećmi w Nowym Mieście Lubawskim. Cóż, my też mamy taką nadzieję, a do tematu pewnie jeszcze powrócimy. Gdyby jednak plebiscytowe przewidywania naszego czytelnika się sprawdziły, to na to spotkanie będzie musiał pojechać Konrad Bukowiecki, tak oto bowiem prezentuje się złota dziesiątka Ryszarda Krzemieniewskiego:

1. Konrad Bukowiecki (lekka atletyka AZS UWM Olsztyn), 2. Maciej Sarnacki (judo, Gwardia Olsztyn), 3. Alicja Potasznik (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn), 4. Agata Barwińska (żeglarstwo, MOS SSW Iława), 5. Igor Janik (szachy, Hetman Elbląg), 6. Michał Burczyński (bojery, AZS UWM Olsztyn), 7. Wiktoria Gołębiowska (żeglarstwo, MOS SSW Iława), 8. Paula Plichta (gimnastyka sportowa, UKS SMS Olsztyn), 9. Maciej Rudol (siatkówka plażowa, Zryw-Volley Iława), 10. Aniela Kozłowska (szermierka, Hajduczek Olsztyn).

Przypominamy, że dziesiątkę najpopularniejszych sportowców wybieramy za pomocą głosowania kuponowego i sms-owego. W tym pierwszym przypadku na kuponie koniecznie należy wpisać 10 nazwisk z listy kandydatów (kupony z mniejszą liczbą nazwisk nie będą uwzględniane), natomiast w treść sms-a wpisujemy jedynie kod przydzielony wybranemu przez nas sportowcowi. Sms-y wysyłamy do 7 lutego na numer 7248 (2,46 zł brutto).
ARTUR DRYHYNYCZbold text

Pełna lista kandydatów jest dostępna na sport.wm.pl.
By zachęcić czytelników do udziału w plebiscycie, pewien nieznany olsztyński poeta, tworzący na przełomie XX i XXI wieku, napisał:

Lubisz piłkę ręczną, kolego?
Głosuj na Malewskiego!

Koszykówka ci podoba się?
To wybierz Markiewicz Asię!

A jeśli siatkówka jest wspaniała
Wtedy stawiaj na Żurka Michała!


http://m.wm.pl/2019/11/orig/68419otbs-c-590585.jpg

Polub nas na Facebooku: