Wikielec, a potem długo, długo nic

2019-11-18 11:00:00(ost. akt: 2019-11-17 18:46:12)
Jeziorak Iława – Polonia Lidzbark Warmiński 1:2

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

GKS Wikielec tym razem wygrał nawet bez wybiegania na boisko, bo Warmia oddała mecz walkowerem. Lider forBET IV ligi ma dodatkowe powody do zadowolenia, ponieważ Jeziorak Iława, wicelider, niespodziewanie przegrał z Polonią.
* Jeziorak Iława – Polonia Lidzbark Warmiński 1:2 (0:1)
0:1 – Gurow (38), 0:2 – Dajnowski (76), 1:2 – Madej (78)
JEZIORAK: Malanowski – Kowalski (73 Janiszek), Kressin, Ksiuk (69 Kaźmierski), Sagan, Madej, Galas, Kochalski (46 Parulis), Suchocki (46 Świety), Kuciński, Figurski,
POLONIA: Gasperowicz – Dajnowski, Gut (70 Ciesielski), Waląg, Zajączkowski, Łukasik (70 Żuk), Gurow, Rodzeński, Dzierzkiewicz, Wanda, Wojciechowski (80 Zapał),
Od początku meczu Polonia była skupiona w obronie i przyczajona w ataku, no i taka taktyka przyniosła jej trzy punkty. Jeziorak przegrał po raz pierwszy od 21 września po serii siedmiu zwycięstw z rzędu.

- W drugiej połowie graliśmy mądrze, piłkarze wypełniali założenia taktyczne i nie daliśmy Jeziorakowi pograć – mówi Czesław Żukowski, trener Polonii.

* Stomil II Olsztyn – Błękitni Orneta 4:3 (2:1)

1:0 – Pozo-Venta (9), 1:1 – Malanowski (12), 2:1 – Jurczak (39), 2:2 – Lullies (52), 2:3 – Różowicz (57), 3:3 – Landowski (87), 4:3 – Dziemidowicz (90+2)
STOMIL II: Sobieski – Pozo-Venta, Niewiadomski, Jońca, Jurczak (74 Rak), Serbintowicz (56 Jarosz), Szramka, Dziemidowicz, Głowacki, Kowalski, Landowski (90 Puszkar)
BŁĘKITNI: Dzikowski – Kurywczak (80 Pluciński), Fabisiak, Czubak (70 Kosobucki), Gromek, Duran, Gucajtis, Kogut, Lullies (70 Krajewski), Malanowski, Różowicz

Michał Sobieski, bramkarz rezerw Stomilu: – Mecz przebiegał pod nasze dyktando. Niestety, zawodziła skuteczność, poza tym prawie całą drugą część spotkania graliśmy w osłabieniu, bo czerwoną kartkę ujrzał Aleksander Kowalski. Nasze osłabienie pobudziło Błękitnych, którzy zaczęli coraz częściej gościć pod naszą bramką. Zdołali wyrównać na 2:2, a po moim błędzie strzelili trzeciego gola. Jednak potrafiliśmy się podnieść po takich ciosach, dwukrotnie pokonując rywali. Na początku sezonu wygraliśmy z nimi 6:0, ale teraz Błękitni pokazali się z bardzo dobrej strony.

* Zatoka Braniewo — Pisa Primaverna Barczewo 0:2 (0:1)
0:1 — Paprocki (17), 0:2 — Kapusta (90+3)
ZATOKA: Mućka — D. Wieliczko, Koczara, Matelski, Jastrzębski (73 Chomko), Kimso, Korkliniewski, B. Wieliczko, Wolak, Graczyk (78 Ruda), Lewandowski
PISA: Piotrowski — Shimakura, Sejnach, Podstawka, Kapusta, Paprocki, Wytrykowski, Kostrubski, Bruchalski, Nawrocki (70 Zawalich), Szczerba

W 9. min goście mogli objąć prowadzenie, ale gospodarzy od utraty gola uratowała poprzeczka. Jednak kilka minut później po składnej akcji całego zespołu i precyzyjnym uderzeniu Marka Paprockiego przyjezdni objęli prowadzenie. - Dziesięć minut później mogło dojść do remisu, ale po strzale Łukasza Wolaka z 5 metrów świetnym refleksem popisał się Mateusz Piotrowski - poinformował kierownik Zatoki Marcin Końpa.
Po przerwie Zatoka znów miała szczęście, bo tym razem rywale trafili w słupek. Jednak w końcówce doliczonego czasu gry Pisa wyprowadziła kontrę, po której Paweł Kapusta zdobył drugiego gola.

* Motor Lubawa - MKS Korsze 3:1 (2:0)

1:0 - Śnieżawski (26), 2:0 - Olejniczak (37), 2:1 - Trafarski (52), 3:1 - Szymański (78)
KORSZE: Zięba - Krajewski, Piotr Sawicki, A. Gąsiorowski (75 Jędrzejewski), Gwizdek - Piwiszkis, Paweł Sawicki, Flis, M. Gąsiorowski, Kozłowski - Trafarski

* Granica Kętrzyn - Olimpia II Elbląg 2:1 (1:1)
1:0 - Dwulat (3), 1:1 - Kordykiewicz (45), 2:1 - Bobrowski (75)
GRANICA: Kotkowski - Mazurowski (63 Ł. Swacha-Sock), Sztachański, Ożga (63 Turczyn), Branicki, Czerniakowski, Bobrowski, Dwulat, Kowalewski, Miłoszewski, Roksela
OLIMPIA II: Prociw - Mączkowski (56 Biel), Wieliczko, Bucio, Kazimierowski (79 Olewnik), Kordykiewicz, Milanowski, Sarnowski, Szmukała (55 Mazurek), Wierzba, Ziewiec

* Mrągowia Mrągowo - Tęcza Biskupiec 0:1 (0:0)
0:1 - Domański (85)
MRĄGOWIA: Marszałek - Wójcik, Michałowski (69 Kotarba), Gołębiowski (61 Dominik), Skrzęta, Kuśnierz, Barszczewski, Żęgota, Błędowski (61 Tomasz), Abramczyk, Wypniewski
TĘCZA: Łukasiak - Brunkal (46 Ciechacki), Chabera, Chrzanowski (73 Piskorski), Salwowski, Dzierbicki (81 Dzierbicki), Ocias, Łoszkowski, Orzoł, Saramak, Sirojć

Dariusz Balcerzak (Tęcza): - Mecz był bardzo ciężki. Mniej więcej wiedzieliśmy czego spodziewać się po gospodarzach. Wiedzieliśmy, że będą prowadzili grę. Nastawiliśmy się w główniej mierze na defensywę, co się udało, chociaż już w pierwszych 20 minutach Mrągowia mogła zdobyć trzy gole. Bardzo się cieszę z tego wyniku, bo rzadko mamy okazję wywalczyć trzy punkty.
Mariusz Niedziółka (Mrągowia): - Gratuluję gościom zwycięstwa, chociaż z drugiej strony pretensje możemy mieć tylko do siebie, bo zmarnowaliśmy wiele dogodnych sytuacji. Trzeba zastanowić się nad tym, co niektórzy robią na boisku, bo tak dalej nie może być...

* Mazur Ełk - Mamry Giżycko 0:4 (0:0)
0:1 - Skonieczka (69), 0:2 - Rutkowski (73 k), 0:3, 0:4 - Skonieczka (85, 87)
MAZUR: Moldenhower - Wielgat, Bobrowski, Rosiński, Łapiński, Woźniak, Stawiecki (80 Żołądkiewicz), Dorszewski (80 Cichy), Ryszkiewicz, Skalski, Prusinowski (75 Gosiewski)
MAMRY: Murawski - Bańkowski, M. Rutkowski (88 Jęksa), Gulbierz, Sadocha (60 Wiszniewski), Bognacki, Drężek, J. Rutkowski (88 Kucharski), Adamiec (10 Świderski), Skonieczka (86 Pawlukiewicz), Darda

* Warmia Olsztyn - GKS Wikielec 0:3 (walkower)