Trzecia listopadowa porażka Stomilu

2019-11-16 17:00:46(ost. akt: 2019-11-17 10:31:08)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Na rozpoczęcie rundy rewanżowej I ligi Stomil Olsztyn przegrał 0:1 z GKS Bełchatów. Sytuacja robi się nieciekawa...
* Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów 0:1 (0:0)
0:1
- Bartosz Biel (84)

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Wiktor Biedrzycki, Rafał Remisz, Lukáš Kubáň - Eric Molloy, Maciej Pałaszewski (59 Waldemar Gancarczyk), Wojciech Hajda, Mateusz Cetnarski (67 Koki Hinokio), Artur Siemaszko (73 Mateusz Gancarczyk) - Szymon Sobczak.

W czterech październikowych meczach Stomil zdobył tylko dwa punkty (i strzelił dwie bramki), natomiast w dwóch pierwszych pojedynkach listopada doznał dwóch porażek, strzelając jednego gola. Można to było wytłumaczyć klasą rywali, bo i GKS Tychy, i Warta Poznań, są wyżej w ligowej tabeli, ale GKS Bełchatów zajmował niższą pozycję, więc chociażby z tego powodu tym razem olsztynianie występowali w roli faworyta. Chociaż na pewno gdzieś tam z tyłu głowy siedziała im porażka 0:3 z pierwszej rundy.

Niestety, stomilowcy mają olbrzymie kłopoty ze zdobywaniem goli. Potwierdziła to pierwsza połowa, bowiem olsztyńscy kibice znowu nie doczekali się bramek.
Najbliżej szczęścia w 32. min był Biedrzycki, który po niepewnej interwencji bramkarza przejął piłkę na 16. metrze, po czym strzelił do pustej bramki, jednak trafił w... kolegę z drużyny.
Po przerwie sytuacja się nie zmieniła, nadal olsztynianie nie byli w stanie umieścić piłki w siatce. Co innego goście, którzy w 84. min zdobyli zwycięskiego gola. Tym samy trzecia listopadowa porażka Stomilu stała się faktem...

* Inne mecze 18. kolejki, sobota: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 4:1, Sandecja Nowy Sącz - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2, GKS Tychy - Radomiak Radom 2:2, Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 1:3; niedziela: Warta Poznań - Stal Mielec (12:40). Mecze przełożone z powodu powołań do reprezentacji narodowych: GKS 1962 Jastrzębie - Puszcza Niepołomice (26.11), Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz (27.11), Odra Opole - Miedź Legnica (27.11).