Beniaminek na czele tabeli

2019-11-15 10:51:40(ost. akt: 2019-11-15 10:56:44)
adrenaline.pl TEAM

Szósta kolejka Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów (I liga) przeszła do historii. Po tie-breakach zwyciężyły SSPS AZS Olsztyn oraz Temida, a po trzy punkty do swojego dorobku dopisały Indykpol i adrenaline.pl TEAM.
Pierwsze spotkanie kolejki można określić mianem derbów AZS. Naprzeciwko siebie stanęły zespoły: Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej oraz młodzi podopieczni Sergiusza Salskiego trenujący w SMS. Początek meczu należał do bardziej doświadczonych zawodników SSPS, których dobra gra przekładała się na pozytywny wynik (prowadzenie 11:7; 18:13). Po czasie wziętym przez trenera Salskiego gra młodych zawodników odmieniła się i po serii punktów to oni wyszli na prowadzenie 19:18. W końcówce emocje sięgnęły zenitu i po grze na przewagi, wykorzystując trzecią piłkę setową, ze zwycięstwa cieszyła się młodzież z SMS (26:24). W drugim secie SSPS już nie popełnił tego błędu. Od początku do końca kontrolowało przebieg wydarzeń i po asie Przemysława Soliwody wygrało 25:19. Tie-break miał bardzo zacięty przebieg, a w połowie tej rozgrywki mieliśmy remis 8:8. Końcówka należała do SSPS (15:12) a decydujące punkty to popis Adriana Adamczyka, który w sumie zdobył 13 punktów i to właśnie jemu przypadł tytuł MVP.

W drugim spotkaniu - mający problemy kadrowe i występujący w pięcioosobowym składzie - Banach Auto Serwis mierzył się z Temidą, walcząc o pierwsze zwycięstwo w sezonie. I podobnie jak w dwóch wcześniejszych spotkaniach ambitnie grający „Banachy” doprowadzili do tie-breaka, w którym ponownie musieli uznać wyższość przeciwnika. Ale od początku. Pierwszy set to efektowna gra Temidy i pewne zwycięstwo 25:20. W drugiej partii Daniel Banaszek i spółka położyli na szali wszystkie swoje umiejętności i po emocjonującej końcówce triumfowali 25:23. W tie-breaku Temida wróciła do dobrej gry z pierwszego seta, a zmęczeni zawodnicy Banach Auto Serwis nie byli w stanie podjąć walki, ulegając 7:15. MVP został efektownie i efektywnie grający Jakub Goerick (zdobył 15 punktów).

Potem na parkiecie pokazały nam się zespoły Indykpolu i Janusze Siatkówki, których przed tą kolejką dzieliła różnica jednego punktu. Można było spodziewać się wyrównanego spotkania, ale pierwszy set zaprzeczył tym rozważaniom. Od początku Indykpol narzucił własne warunki, do których Janusze nie byli w stanie się dostosować, stąd wysokie zwycięstwo tych pierwszych 25:16. W drugiej partii beniaminek pokazał swoje prawdziwe oblicze. Waleczność oraz mała liczba niewymuszonych błędów doprowadziła ich do dwóch piłek setowych (24:22). Jednak „indyki” pokazały klasę, zdobyły cztery punkty z rzędu i ważne trzy oczka zostały zaksięgowane na ich koncie. MVP został Grzegorz Bogdański (zdobył 10 punktów).

Na zakończenie wieczoru ciekawi byliśmy reakcji świetnie radzącego sobie beniaminka rozgrywek adrenaline.pl TEAM, który przed tygodniem doznał pierwszej porażki. A ich przeciwnikiem była czwarta ekipa ubiegłorocznych rozgrywek Sajtmak. Beniaminek zaprezentował pełen repertuar swoich możliwości. Piękne parady w obronie, efektowne ataki, a do tego kilka bloków w ważnych momentach, przełożyło się na pewne zwycięstwo w dwóch setach (do 20 i 19) i powrót na fotel lidera. MVP został fantastycznie spisujący się w obronie, libero zwycięskiej drużyny Patryk Waś.