Sensacyjna porażka olsztyńskich szczypiornistów

2019-11-15 09:51:58(ost. akt: 2019-11-15 10:14:56)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W 8. kolejce I ligi piłkarzy ręcznych Warmia Energa niespodziewanie przegrała z USAR-em Kwidzyn. W bramce gości zagrał... 50-letni Adam Wolański, przed laty zawodnik olsztyńskiego klubu.
* Warmia Energa Olsztyn - USAR Kwidzyn 26:28 (13:12)
Najwięcej bramek dla Warmii
: Kosmala 6, Rupp 4

Mecz w znakomitym stylu rozpoczęli gospodarze (4:1), niestety, kolejne cztery bramki z rzędu zdobyli goście. W 25. min USAR wygrywał już 12:9, w czym olbrzymia była zasługa Wolańskiego, który powrócił do bramki po kilkuletniej przerwie!
Jednak tuż przed przerwą Warmia - za sprawą Mateusza Kosmali - nie tylko odrobiła straty, ale nawet objęła jednobramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie olsztynianie odskoczyli na dwa trafienia - tym razem w bramce gospodarzy udanymi interwencjami popisywał się Kacper Kłodziński, a w 38. min . Jakub Pikura najpierw obronił rzut karny, a po kilku sekundach poradził też sobie z dobitką!
Niestety, w polu gospodarze zaczęli popełniać błędy, w efekcie po 40 minutach był
remis 16:16, a po kolejnych pięciu 17:20. Tych strat Warmia już odrobić nie zdołała i tak sensacyjna porażka stała się faktem.

Kolejny mecz Warmia Energa rozegra na wyjeździe z Gwardią Koszalin (23.11).