Robi się ciekawie w siatkarskiej ekstraklasie

2019-11-14 15:47:49(ost. akt: 2019-11-14 15:55:04)
Daniel Rolka (Intelly)

Za nami półmetek pierwszej rundy spotkań OLSA (Ekstraklasa). Pozycję lidera utrzymali Nocożercy, którzy pewnie pokonali Netland.
Nocożercy w dalszym ciągu zdają się być na fali wznoszącej. Jak na faworytów przystało, wicemistrzowie OLSA z sezonu 2017/18 nie mieli najmniejszych problemów z ograniem Netlandu, który po kilkuletnim rozbracie z najwyższą klasą rozgrywkową powrócił do elity. Nocożercy górowali niemal w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła, więc wynik mógł być tylko jeden. Wygrana aktualnych liderów 2:0 (25:18; 25:19) pozwoliła im zachować miejsce na szczycie tabeli i dorzucić do swojego dorobku kolejne trzy cenne oczka. MVP został Artur Skrodzki.

Intelly początku obecnego sezonu z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Ubiegłoroczni mistrzowie I ligi nie grają wprawdzie źle, ale co kolejkę schodzą z boiska ze spuszczoną głową. Szansą na przełamanie było starcie z mającym niemałe aspiracje AKS Kormoran. Sytuujący się w czubie tabeli Kormoran zaczął z wysokiego c i praktycznie przez całą pierwszą partię był o krok przed Intelly. Gdy beniaminek przegrywał 21:24, teoretycznie było po secie, ale wówczas w zdeterminowanych graczy Intelly wstąpiły nowe siły. Popis dał przede wszystkim Daniel Rolka, którego atomowe i precyzyjne zagrywki pozwoliły wygrać Intelly seta 26:24! AKS Kormoran otrząsnął się błyskawicznie i nadspodziewanie łatwo wygrał kolejną partię 25:18, tyle tylko że Intelly miało jeszcze niejednego asa w rękawie. W tie-breaku beniaminek górował już niepodzielnie, sięgając w końcu po upragnione zwycięstwo. MVP został Daniel Rolka.

Hasło „bij mistrza” stanowi stały element sportowej rywalizacji. Siatkarze Inter Part OSW Olsztyn nie mają zatem łatwo, albowiem każda z drużyn stająca z nimi w szranki mobilizuje się maksymalnie. Tak było i tym razem. Młode Wilki, którym nierzadko przytrafiają się zaskakujące wpadki (aczkolwiek nie w tym sezonie), bezsprzecznie wspięły się na wyżyny swoich umiejętności. Dla odmiany gracze Inter Parts OSW Olsztyn wyraźnie nie mieli swojego dnia, wskutek czego ich boiskowe poczynania pozostawiały wiele do życzenia. Reasumując, gołym okiem widać było, że nie są to ci sami „dominatorzy”, do których zdążyliśmy przez lata przywyknąć… Niemoc faworytów Młode Wilki wykorzystały w 100 procentach. Inter Parts przegrał 0:2 (23:25; 20:25), gwoli ścisłości należy jednak podkreślić fakt, iż niebagatelny wpływ na jego grę miała sytuacja kadrowa. Brak kilku kluczowych zawodników nie mógł pozostać bez wpływu na wynik z tak silnym teamem jak Młode Wilki. MVP został niezwykle skuteczny Tomasz Leik.

Abram Team i Rupi to drużyny, które w sezonie 2018/19 uplasowały się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Ekipy Pawła Polechońskiego i Tomasza Pszczółkowskiego to zespoły, które w bieżącym sezonie będą się bić o najwyższe laury. Spotkanie zapowiadało się więc niezwykle interesująco. Po dwóch setach był remis 1:1 (pierwszy set 25:21 dla Rupi, a drugi 25:21 dla Abram Team). O zwycięstwie zadecydowała dodatkowa rozgrywka, która jak przystało na prawdziwego tie-breaka stanowiła istny horror. Niemal przed cały set na prowadzeniu znajdowało się Rupi i to ono miało pierwszą piłkę meczową przy stanie 14:13. W tym momencie Paweł Polechoński wziął czas, czym skutecznie wybił przeciwnika z natarcia. Ostatecznie po trzymającej w napięciu końcówce górą był Abram Team, który trzeciego seta wygrał 17:15! MVP został Mateusz Grzywiński.