Siatkarska młodzież górą!

2019-11-13 15:08:37(ost. akt: 2019-11-13 15:13:52)
ENTC AZS UWM Młodzik

W rozgrywkach OLSA (II liga) wydarzeniem kolejki było pierwsze zwycięstwo siatkarskiej młodzieży zrzeszonej w ENTC AZS UWM Młodzik z doświadczoną ekipą DAP. Pozycję lidera utrzymał Jakubek Olsztyn.
Zawodnicy AZS SMS Kadet II systematycznie poprawiają swoje umiejętności i są na najlepszej drodze, aby w końcu sięgnąć o upragnione zwycięstwo. Tym razem ich rywalem byli solidni gracze Hardcore Park Linowy. Podbudowani po zeszłotygodniowym sukcesie „hardcorowcy” zaczęli z animuszem i pierwszą partię wygrali 25:21. Druga odsłona to już znakomita gra młodych adeptów siatkówki, którzy rozkręcali się powoli, ale gdy złapali już właściwy rytm, to byli nie do zatrzymania (25:19). W tie-breaku górę wzięło doświadczenie „hardcorowców”, którzy zachowali więcej zimnej krwi, wygrywając decydującego seta 15:11. MVP został Antoni Kryszpin z AZS SMS Kadet II.

Najmłodsza drużyna w lidze, czyli ENTC AZS UWM Młodzik, także postanowiła powalczyć. O sukces nie było jednak łatwo, albowiem po drugiej stronie siatki stanęli obyci na drugoligowych parkietach zawodnicy DAP. Pierwszy set toczył się pod dyktando młodzieży, ale w samej końcówce DAP wspiął się na wyżyny swoich umiejętnością i „rzutem na taśmę” wygrał 25:22. Niepowodzenie w pierwszym secie nie podłamało „maluchów”, którzy włączyli „drugi bieg” i dość pewnie wygrali dwie kolejne partie (25:14; 15;12). Historyczne zwycięstwo ENTC AZS UWM Młodzik pozwoliło mu wyprzedzić w ligowej tabeli swoich kolegów z AZS SMS Kadet II. MVP został Karol Dybiec.

Jakubek Olsztyn konsekwentnie idzie niczym burza, odprawiając z kwitkiem kolejnych rywali. Tym razem na drodze liderów stanęła ekipa Auto Land Volley. Faworyci wygrali 2:0 (25:19; 25:22) i zachowali miejsce na szczycie tabeli. MVP został Piotr Dobrzeniecki.

Neotherm - jeżeli marzy o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej - jak powietrza potrzebuje punktów. W meczu z Pogotowiem Nowaka 24 h niespodzianki nie było. Wynikało to głównie z faktu, że Neotherm, przez cały mecz trzymał równy i wysoki poziom. „Nowaki” miały wprawdzie swoje momenty, ale było to zdecydowanie za mało, żeby urwać chociażby punkt. Neotherm wygrał 2:0 (25:17; 25:17). MVP został Krzysztof Jodko.