Każda wygrana to radość

2019-11-16 13:00:00(ost. akt: 2019-11-15 10:38:02)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W Kamionce odbył się klasyfikacyjny Ogólnopolski Turniej Młodzików w szabli. Rywalizowali zawodnicy w dwóch kategoriach: dzieci i młodzicy.
W turnieju wzięli udział szabliści olsztyńskiego Hajduczka, z których wśród młodzików najlepiej zaprezentował się Łukasz Kowalczyk, kończąc turniej na piątym miejscu. Natomiast w kategorii dzieci na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Mejłun, która po walkach grupowych w play-off pokonała 8:2 Karolinę Łuczak (AZS Poznań) i 8:1 Annę Wieczorek (KKSZ Konin), po czym w pojedynku o finał musiała uznać wyższość Emilie Leduc (Grodziski Klub Szermierczy), przegrywając 3:8.

- Dla mnie to ogromny sukces. Cieszę się z podium, bo to nagroda za moją dotychczasową pracę - skomentowała Karolina Mejłun.

Po walkach grupowych do dalszej fazy rywalizacji awansowali wszyscy młodzicy z Olsztyna. Do ćwierćfinału dotarł Łukasz Kowalczyk, pokonując 12:0 Oskara Zantonowicza (Grodziski Klub Szermierczy) i 12:2 Antoniego Flaszaka (AZS Poznań). W ćwierćfinale spotkał się z późniejszym zwycięzcą turnieju Benedyktem Denkiewiczem (UKS Szabla Ząbki), przegrywając 8:12. Natomiast Krzysztof Dowgierd w pierwszej walce pokonał 12:9 Bronisława Mielko (AZS AWF Warszawa), by w walce o ćwierćfinał przegrać 11:12 z Arkadiuszem Stasiakiem (KKSZ Konin).
Z kolei z młodziczek Hajduczka najlepiej wypadła Antonina Dobies, której na drodze do ćwierćfinału stanęła Karolina Hofman (TMS Zagłębie Sosnowiec). Olsztynianka ostatecznie przegrała 2:12.

- To był pierwszy turniej klasyfikacyjny. Uważam, że nasi najmłodsi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, wszyscy byli pełni entuzjazmu i radości z możliwości rywalizacji - zauważa prezes Hajduczka Adam Sobczyk. - Cieszy każda wygrana walka pucharowa, bo jest to zawsze ogromny sukces i powód do radości.

* Miejsca szablistów Hajduczka, młodzicy: 12. Antonina Dobies, 16. Elżbieta Mejłun, 31. Marta Rozmus, 37. Aleksandra Suliga; 5. Łukasz Kowalczyk, 10. Krzysztof Dowgierd, 24. Krzysztof Woźniak, 27. Szymon Grosz, 32. Wojciech Radzki, 45. Filip Szutowicz. Dzieci: 3. Karolina Mejłun, 9. Hanna Rozmus; 7. Mikołaj Grzeszczyk.