III LIGA: Lider ledwo uratował punkt

2019-11-11 18:00:00(ost. akt: 2019-11-11 19:46:37)
Pogoń zakończyła znakomitą serię Znicza, który był niepokonany początku od września

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

W piłkarskiej III lidze tym razem jedynym zyskiem kwartetu drużyn z Warmii i Mazur są wyjazdowe remisy Sokoła Ostróda i Concordii Elbląg. Znicz Biała Piska i Kaczkan Huragan Morąg przegrały swoje mecze.
* Ursus Warszawa – Sokół Ostróda 2:2 (0:1)
1:0
– Jabłoński (4), 1:1 – Kubicki (54), 2:1 – Szerszeń (78), 2:2 – Otręba (90+2)
SOKÓŁ: Leszczyński – Brzuzy, Kołc, Wicki, Żwir, Chwastek, Otręba, Wasiluk (79 Stryjewski), Wasiak (46 Rynkowski), Kubicki – Tomkiewicz (46 Hirsz)
– Przyjechaliśmy po komplet punktów i jesteśmy niespełnieni po tym spotkaniu. Mecz był jak najbardziej do wygrania – podsumował występ w Warszawie Piotr Kołc, grający trener ostródzian. Lider uratował remis dopiero w doliczonym czasie gry: Karol Żwir dośrodkował w pole karne, a do siatki piłkę posłał Hubert Otręba. Kapitan Sokoła zaraz po golu zaprezentował „cieszynkę” niczym Robert Lewandowski w ostatnim meczu Ligi Mistrzów, co oznacza, że w drodze na świat jest kolejny potencjalny piłkarz...

* Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Znicz Biała Piska 3:1 (0:0)
1:0
– Jaroń (53), 1:1 – Dzienis (55), 2:1 – Szymański (63), 3:1 – Strzałkowski (84)
ZNICZ: Radzikowski – M. Kossyk, Dzienis, Molski, Kosiński, Jambrzycki (55 Romachów), Guzik (83 Maliszewski), P. Kossyk (80 Denert), Fiedorowicz (77 Trąbka), Famulak, Giełażyn

Znicz pojechał do Grodziska bez podstawowych pomocników Patryka Gondka i Mateusza Furmana, którzy pauzowali za kartki, no i „dziura” w środku pola była z każdą minutą gry coraz bardziej widoczna. O ile w pierwszej połowie trwała wyrównana walka, a Bartosz Giełażyn już na początku zmarnował dwie znakomite okazje do otwarcia wyniku, to po przerwie gospodarze osiągnęli wyraźną przewagę.

* Kaczkan Huragan Morąg – Pelikan Łowicz 1:2 (0:1)
0:1
– Warchoł (18), 0:2 – Białas (65), 1:2 – Szmydt (75)
KACZKAN HURAGAN: Lawrenc – Stankiewicz, Paliwoda, Burzyński, Domagalski (77 Kierstan), Szmydt, Maćkowski, Michałowski (46 Ressel), Grzybowski (67 Galik), Łysiak, Modrzewski

Kaczkan Huragan w swoim ostatnim w tej rundzie „domowym” meczu uległ Pelikanowi. Gospodarze długimi fragmentami utrzymywali się przy piłce, konstruowali akcje, ale brakowało im skutecznego wykończenia. Dopiero na kwadrans przed końcem gola zdobył Mateusz Szmydt, ale wtedy morążanie przegrywali już 0:2 i ostatecznie zakończyli mecz bez punktów.

* Legia II Warszawa – Concordia Elbląg 1:1 (1:0)
1:0
– Kostosz (19), 1:1 – Lisiecki (69)
CONCORDIA: Szawaryn – Maciążek, Szawara, Lewandowski, Bukacki, Pelc (46 Danowski), Tomczuk, Sulecki, Wira (46 Kozak), Lisiecki (73 Pawłowski), Duda (89 Goljat)

Rezerwy Legii przywiozły na mecz w Ząbkach czterech zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu: bramkarza Wojciecha Muzyka (wychowanek Czarnych Olecko), Macieja Rosołka, Kacpra Kostosza oraz Inakiego Astiza. W pierwszej połowie gospodarze przeważali i zdobyli gola: Kostosz dostał prostopadłe podanie z głębi pola, wyszedł sam na sam z Szawarynem i trafił na 1:0. Po przerwie, goście zaatakowali śmielej, no i w 69. min dopięli swego: po kontrze, piłka trafiła do Rafała Lisieckiego, który „zakręcił” dwoma rywalami i strzelił w długi róg nie do obrony. Concordia mogła nawet wygrać, ale przy strzale Tomasza Szawary gospodarzy uratował słupek, a tuż przed końcem, po uderzeniu Adama Dudy, jeden z legionistów wybił piłkę z linii bramkowej.

* Inne mecze 16. kol.
: Polonia Warszawa – RKS Radomsko 1:1, Unia Skierniewice – Broń Radom 2:3, KS Wasilków – Sokół Aleksandrów Łódzki 0:0, Olimpia Zambrów – Ruch Wysokie Mazowieckie 3:1, Lechia Tomaszów Mazowiecki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1.