Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Z takim sponsorem Stomil ma grać o awans [ZDJĘCIA, VIDEO]

2019-10-29 18:00:00 (ost. akt: 2019-10-29 20:16:45)
PP Trener Piotr Zajączkowski, prezes Stomilu Robert Jurga, Cezary Mączka z Budimexu, a także piłkarze Piotr Skiba i Rafał Remisz podczas wtorkowej konferencji w siedzibie klubu

PP Trener Piotr Zajączkowski, prezes Stomilu Robert Jurga, Cezary Mączka z Budimexu, a także piłkarze Piotr Skiba i Rafał Remisz podczas wtorkowej konferencji w siedzibie klubu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dwa dni przed pucharowym meczem z liderem ekstraklasy Wisłą Płock, w siedzibie Stomilu doszło do miłej uroczystości. Olsztyński pierwszoligowiec ogłosił przedłużenie współpracy z jednym z głównych sponsorów klubu, firmą Budimex.

W maju 2016 roku doszło do podpisania pierwszej umowy sponsorskiej Budimexu ze Stomilem Olsztyn, a żółty logotyp budowlanego potentata zagościł m.in. na strojach piłkarzy oraz banerach reklamowych, mocno utrwalając się w świadomości kibiców. Teraz umowę przedłużono na kolejne dwa lata.

– Dodatkowo oddłużamy klub kwotą 600 tysięcy złotych – powiedział Cezary Mączka, członek zarządu Budimexu SA. – Mamy nadzieję, że te działania przyczynią się do tego, że Stomil Olsztyn w ciągu dwóch, trzech lat znajdzie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

I dodał: „Budimex, jako największa firma budowlana w Polsce, to nie tylko sukces ekonomiczny, ale to także pewna społeczna odpowiedzialność biznesu. Wsparcie klubu na Warmii, gdzie jesteśmy obecni również biznesowo, uważamy za nasz obowiązek”.

– Byliśmy przez te ostatnie lata z piłkarzami i kibicami Stomilu zarówno w chwilach radości, ale też bardzo trudnych – przypomniał Cezary Mączka. – Uważamy współpracę z klubem za bardzo korzystną dla obu stron. Wiążemy się z klubem w większym stopniu, wykorzystując go jako dźwignię marketingową, m.in. także do poszukiwań pracowników. Jesteśmy szczęśliwi z wyników piłkarzy, szczególnie w tym roku kalendarzowym, a obecna pozycja Stomilu w tabeli jest najlepsza od pięciu lat.

O odgrywaniu przez Budimex znaczącej roli w najnowszej historii klubu nie zapominają, oczywiście, działacze Stomilu. – Firma od maja 2016 roku wspiera klub, będąc z nami także w trudnych chwilach. Po zmianach właścicielskich rozmawialiśmy na temat dalszej współpracy i nie dość, że Budimex – jako nasz dotychczasowy partner i największy sponsor Stomilu Olsztyn – przedłuża z nami umowę o kolejne dwa lata, to jeszcze zwiększa finansowanie. Wydaje się, że swoją pracą sportową i organizacyjną pokazujemy to, że inne firmy mogą pójść tym samym śladem, co Budimex – zauważył Robert Jurga, prezes zarządu Stomil Olsztyn SA.
– Jesteśmy zaszczyceni, że – za naszym pośrednictwem – firma Budimex zdecydowała się rozszerzyć zakres promocji swojej marki na terenie Olsztyna i całego województwa – dodał prezes olsztyńskiego pierwszoligowca. – Podpisany dziś aneks rozszerza nasze działania o nowe usługi świadczone przez Stomil Olsztyn względem naszego wieloletniego partnera, m.in. na polu prowadzonej przez spółkę rekrutacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z finału prowadzonych rozmów, które doprowadziły do zwiększenia finansowania naszego klubu.

Jestem przekonany, że dzięki wsparciu okazanemu przez Budimex SA, oraz za pośrednictwem firmy, będziemy mogli rozwijać sport nie tylko pierwszoligowy, ale również młodzieżowy – zakończył prezes Robert Jurga.

Na wtorkowej konferencji prasowej byli też obecni trener „Dumy Warmii” Piotr Zajączkowski oraz zawodnicy Rafał Remisz i Piotr Skiba. – Nie było mnie tutaj przez trzy lata, ale cały czas śledziłem losy klubu i miałem kontakt z kolegami z drużyny – przyznał Rafał Remisz. – Naprawdę jestem podbudowany i zaskoczony zmianami, jakie zaszły w Stomilu od czasu, kiedy odszedłem z Olsztyna. W międzyczasie zdążyłem zaliczyć pobyt w dwóch innych klubach, a po powrocie mogę śmiało stwierdzić, że mamy tu bardzo dobre warunki do trenowania. Wszystko rozwija się w dobrym kierunku: tak pod względem sportowym, jak i zaplecza. Jestem szczęśliwy, że mogłem wrócić do rodzinnego miasta i grać w tym klubie.

– Przychodziłem do tego zespołu w bardzo trudnym momencie, a teraz sytuacja zmieniła się diametralnie – zauważył trener Piotr Zajączkowski. – Cieszę się, że „rodzina” Stomilu się powiększa, bo przyjście każdego inwestora, sponsora jest wsparciem dla klubu. Dostaję dużo telefonów z różnych części Polski, bo nasze mecze ostatnio są często transmitowane w telewizji, i słyszę pochwały związane z grą drużyny.

– Chciałbym podziękować za wsparcie firmie Budimex. To kolejny dobry sygnał, że idą lepsze czasy dla Stomilu. Mamy jasno postawiony cel: Ekstraklasa za dwa, trzy lata. My lubimy takie cele i chcielibyśmy odwdzięczyć się za zaufanie dobrą grą – stwierdził z uśmiechem Piotr Skiba.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ouu #2812448 | 88.156.*.* 31 paź 2019 20:54

  do okregowki z tymi kopaczami

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. serpiko #2811684 | 5.172.*.* 30 paź 2019 14:31

  super wspaniała wiadomość - ale jako kibic chciałbym zobaczyć bardzo dobrą gr,ę a za tym idą wyniki - mnie dyskusji więcej gry - dobrej gry

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. skad maja #2811675 | 89.228.*.* 30 paź 2019 14:18

  zawsze tylu jeleni?, hehe, ten stomil jest fartowny, sprzedawca jeszcze doplaca kupujacemu - dil ideal, nikt tego nie ogarnia, a kasa idzie chuj wie gdzie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Tom #2811660 | 145.237.*.* 30 paź 2019 13:57

  Nastepny do ogolenie i zdefraudowania funduszy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Rabotay73 #2811628 | 37.248.*.* 30 paź 2019 12:58

  A gdzie będziecie grać w tej ekstraklasie? W jakim mieście, na jakim stadionie? Tak tylko zapytuje bo nie słyszałem że coś się buduje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)