Szczypiorniak się odkuł za Brodnicę

2019-10-27 20:57:00(ost. akt: 2019-10-27 21:04:57)
Szczypiorniak pewnie ograł Hagard Strzałkowo

Po ostatniej porażce w Brodnicy, drugoligowi piłkarze ręczni Szczypiorniaka Olsztyn chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę. I zrobili to, pewnie pokonując u siebie ekipę ze Strzałkowa.
* Szczypiorniak Olsztyn – Hagard Strzałkowo 37:29 (15:13)
SZCZYPIORNIAK
: Krawczyński, Masłowski – M. Kozłowski 2, Jurewicz 4, Mazurek 3, Targoński 6, J. Kozłowski 5, Zieliński 1, Walczak 2, Mosiewicz 3, Lewandowski 5, Domian 1, Ostrówka 4, Reszczyński 1, Rydel, Retkiewicz

Faworytem byli gospodarze, tym bardziej że rywal do tej pory zaliczył tylko jedno zwycięstwo. W pierwszej połowie Hagard miał jeszcze siły, więc rywalizacja była wyrównana, ale po przerwie daleka podróż z Wielkopolski dała o sobie znać i do głosu doszedł Szczypiorniak.

– Nasze przewidywania się potwierdziły – mówił po meczu Daniel Żółtak, trener Szczypiorniaka. – Zespół ze Strzałkowa to bardzo ambitna ekipa. W tym sezonie wygrała tylko raz, ale w tych pozostałych meczach do 40-45 minuty toczyła wyrównaną walkę. Przeciwko nam też bardzo mocno walczyli, starali się niwelować naszą przewagę. W drugiej połowie zmieniliśmy obronę na 5-1, udało się wybronić trochę piłek w obronie, bramkarz też trochę poodbijał, no i odskoczyliśmy na osiem bramek. Cieszymy się, że mamy kolejne zwycięstwo.

Szczypiorniak wróci do ligowego grania dopiero w połowie listopada. – Zagramy wtedy ciężki mecz w Tczewie – podkreślił Żółtak. – Mimo tak długiej przerwy, będzie co robić, bo aż 14 moich zawodników zagra w turnieju mistrzostw Polski juniorów, więc między 9 a 11 listopada zagrają nawet sześć spotkań. Musimy tak dostosować treningi, żeby chłopcy wytrzymali to fizycznie i byli dobrze przygotowani na Tczew.

* Inne mecze 6. kol.: KPR Gryfino - AZS UKW Bydgoszcz 32:26 (19:11), MKS Czersk - Sambor Tczew 21:33 (11:18), AZS UMK Toruń - SMS ZPRP Kwidzyn 21:20 (11:11); mecz Jeziorak Iława - MKS Grudziądz przełożono na 7.11.
Czołówka tabeli: 1. Grudziądz 15 (mecz mniej); 2. Szczypiorniak 15; 3. Sambor 13; 4. Gryfino 12; 5. Brodnica 11 (oba mecz mniej); 6. Czersk 6, (...) 11. Jeziorak 0 (dwa mecze mniej).