Jakubek i Poczta Polska idą jak burza!

2019-10-23 13:25:13(ost. akt: 2019-10-23 13:31:06)
Poczta Polska

Rozgrywki OLSA (II liga) powoli nabierają tempa. Po 3. kolejce czołówka tabeli ani drgnęła. Prowadzi Jakubek przed Pocztą Polską.
Siatkarska młodzież zrzeszona w ENTC AZS UWM Młodzik z meczu na mecz robi postępy, więc tylko kwestią czasu jest jej pierwsze zwycięstwo.
Tym razem małym adeptom siatkówki przyszło się zmierzyć z mocnym Jakubkiem. „Maluchy” walczyły, dały z siebie przysłowiowe 100 procent, Michał Matczuk szalał na siatce, zdobywając aż 11 pkt., ale doświadczeni rywale ani myśleli ustąpić pola swoim konkurentom. Jakubek wygrał 2:0 (25:18; 25:18), a MVP został niezwykle skuteczny Paweł Reda (19 pkt.).

AZS SMS Kadet II to po ENTC AZS UWM Młodzik druga najmłodsza drużyna w rozgrywkach OLSA. Po drugiej stronie siatki stanęli zawodnicy Neotherm, którzy w sezonie 2019/20 zaznali już smaku zwycięstwa. Pierwsza partia zgodnie z oczekiwaniami przebiegała pod dyktando faworytów, którzy pozwolili wkraczającej do dorosłej siatkówki młodzieży na zdobycie jedynie 17 punktów. W drugim secie AZS SMS Kadet II postawił o wiele twardsze warunki, co znalazło swe wymierne potwierdzenie na tablicy z wynikami. Dość powiedzieć, że w pewnym momencie azetesiacy prowadzili nawet 11:5! Neotherm grał jednak swoje. W końcówce „dopadł” rywala i wygrał seta 25:21. MVP został Kamil Stankiewicz.

Poczta Polska tegoroczne zmagania rozpoczęła od dwóch przekonywujących zwycięstw. Tyle tylko że przed batalią z Auto Land Volley wiadomym było, iż będzie to zgoła odmienne starcie, aniżeli mecze z AZS SMS Kadet II i ENTC AZS UWM Młodzik. Początek spotkania to absolutna dominacja graczy Poczty Polskiej, którzy w mgnieniu oka wyszli na prowadzenie 9:1! Auto Land nie złożył jednak broni i zabrał się do odrabiania strat. Na nic się to zdało, ponieważ więcej zimnej krwi w końcówce zachowali pocztowcy, którzy od stanu 17:16 włączyli „drugi bieg” i wygrali premierową partię 25:20. Drugi set to już istny horror. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, dlatego praktycznie do ostatniej akcji nie sposób było przewidzieć, która z drużyn wygra drugiego seta. Ostatecznie padł „łupem” siatkarzy Poczty Polskiej, którzy „wyszarpali” zwycięstwo, wygrywając na przewagi 27:25. MVP został Rafał Wajdzik.

Hardcore Park Linowy oraz DAP, delikatnie mówiąc, niespecjalnie weszły w sezon. Mogliśmy więc z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że mobilizacja, a tym samym chęć rehabilitacji, po obu stronach siatki będzie ogromna. W istocie tak się też stało, dzięki czemu obejrzeliśmy trzy sety. Pierwszą partię 25:21 wygrało DAP, aczkolwiek do stanu 17:17 wynik był sprawą otwartą. W drugim secie to „hardcorowcy” postawili na swoim 25:20. W tie-breaku DAP szybko odskoczył siatkarzom Hardcore Park Linowy i pewnie „dowiózł” prowadzenie do końca meczu. 15:7 dla DAP i pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. MVP został Jarosław Wieluński.