Piątek, 6 grudnia 2019. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Drugi Sokół zakończył swoje latanie

2019-10-23 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-23 10:29:46)
Sokół II Ostróda podczas rekordowego meczu z Pamą Powodowo, wygranego aż 20:0

Sokół II Ostróda podczas rekordowego meczu z Pamą Powodowo, wygranego aż 20:0

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Jest już pierwsza „ofiara”, która nie dotrwała nawet do końca jesieni sezonu 2019/2020. O dziwo, z rozgrywek wycofał się nie żaden outsider wlokący się w ogonie A- lub B-klasowych rozgrywek, ale rezerwy trzecioligowego Sokoła Ostróda.

Zaskoczenie? Dla kogoś z zewnątrz na pewno, zwłaszcza że ostródzianie zajmowali po dziewięciu kolejkach klasy A czwarte miejsce w grupie 2 (a wcześniej dość długo liderowali), mogąc się pochwalić imponującym bilansem bramkowym... 70:19! Dopóki rezerwy Sokoła były zasilane zawodnikami grającymi w III lidze, dopóty wyniki wyglądały lepiej niż dobrze, bo dwucyfrowe zwycięstwa były niemal na porządku dziennym. Rekordowe pod tym względem było spotkanie z Pamą Powodowo, wygrane przez Sokoła II aż 20:0! No, ale z tym zasilaniem składu trzecioligowcami zaczęło być różnie, a ostatnio ekipa z Ostródy mogła wystawić na mecz Tyrowem „gołą” jedenastkę, po czym do końca dotrwał na boisku ośmioosobowy skład. Przed tygodniem władze Sokoła podjęły więc decyzję o wycofaniu rezerw z A-klasowych rozgrywek.
Oto oficjalny komunikat zamieszczony na klubowej stronie (pisownia oryginalna): „Informujemy, że Zarząd OKS Sokół Ostróda, po konsultacji ze sztabem szkoleniowym pierwszej drużyny, postanowił wycofać rezerwy klubu z rozgrywek A klasy. Zarząd uznał, iż pod kątem zdrowotnym piłkarzy, a także czysto sportowym utrzymywanie drużyny rezerw na siódmym poziomie rozgrywkowym nie ma większego sensu. W związku z powyższym Zarząd klubu rozważa utworzenie oraz wystartowanie klubu w rozgrywkach juniorów starszych oraz zwiększenie nacisku na szkolenie w grupach dziecięcych i młodzieżowych”.

* Klasa A (10. kolejka). Grupa 1: Pogoń Banie Mazurskie – Fala Warpuny 4:1, Jurand Barciany – MKS Ruciane-Nida 2:1, Reduta Bisztynek – GKS Dźwierzuty 1:1, Orzeł Czerwonka – Mazur Pisz 3:3, GKS Szczytno – Start Kruklanki 4:1, Pojezierze Prostki – Mazur Wydminy 1:2.
Grupa 2: Zalew Frombork – Pomowiec Gronowo Elbląskie 0:1, Pama Powodowo – Piast Wilczęta 5:0, LKS Tyrowo – Syrena Spomlek Młynary 0:2, Agat Jegłownik – Polonia Markusy 2:3, Iskra Smykówko – Jastrząb Ględy 2:6, pauzowała Zatoka II Braniewo.
Grupa 3: Wałpusza 07 Jesionowiec – UKS Naki Olsztyn 3:3, KS 2010 Wrzesina – Leśnik Nowe Ramuki 0:5, Granica Bezledy – KS Wojciechy 0:1, MKS Jeziorany – Tempo Ramsowo Wipsowo 3:0, Burza Słupy – GKS Gietrzwałd-Unieszewo 1:6, FC Dajtki Olsztyn – GLKS Jonkowo 2:3.
Grupa 4: Ossa Biskupiec Pomorski – Gmina Kozłowo 4:2, MKS Działdowo – Iskra Narzym 0:1, Orzeł Ulnowo – Zamek Kurzętnik 0:3, Radomniak Radomno – Wel Lidzbark Welski 2:0, LZS OHI Frednowy – Czarni Rudzienice 0:2, Lider Złotowo – Jordan Kazanice 4:2.


GRUPA 1
1. Jurand 25 33:13
2. Pogoń 25 33:15
3. Mazur W. 19 24:19
4. Pojezierze 19 28:21
5. Mazur P. 17 28:22
6. Dźwierzuty 17 19:13
7. Ruciane-N. 16 26:18
8. Szczytno 11 20:22
9. Fala 9 17:30
10. Reduta 8 13:23
11. Orzeł 4 9:26
12. Start 3 12:40

GRUPA 2
1. Zatoka II 22 34:17
2. Pomowiec 21 23:14
3. Polonia 16 23:18
4. Syrena 16 18:13
5. Pama 14 26:21
6. Jastrząb 13 21:23
7. Agat 12 20:15
8. Tyrowo 9 22:16
9. Piast 7 14:35
10. Zalew 6 14:23
11. Iskra 6 19:39

GRUPA 3
1. Jeziorany 26 33:7
2. Leśnik 22 34:19
3. Jonkowo 18 23:15
4. Wojciechy 17 20:20
5. Granica 17 22:22
6. Burza 14 26:32
7. Dajtki 13 21:26
8. Naki 9 24:28
9. Wałpusza 8 16:25
10. Tempo 8 14:22
11. Wrzesina 8 23:36
12. Gietrzwałd 8 18:25

GRUPA 4
1. Radomno 26 24:7
2. Czarni 22 27:5
3. Ossa 22 25:11
4. Zamek 19 24:16
5. Działdowo 17 29:20
6. Jordan 14 29:20
7. Lider 13 21:23
8. Kozłowo 11 20:30
9. Wel 10 18:25
10. Iskra 9 11:28
11. Frednowy 4 22:41
12. Orzeł 3 10:34

* Klasa B, grupa 1 (9. kol.): Fortuna Wygryny – Szansa Reszel 0:8, Salęt Boże – Pogoń Ryn 1:1, Juksty Muntowo – Victoria II Bartoszyce 2:4, Warmianka Bęsia – Rona 03 Ełk 1:3, pauzowała Olimpia Miłki.
Grupa 2 (10. kol.): Zagłada Lisów – Wałsza Pieniężno 3:3, Warmia Elbląg – Kormoran Bynowo 1:4, Victoria Rychliki – Dąb Kadyny 3:1, Sparta Kwietniewo – Grom Zwierzno 6:2, Granica Zagaje – Pogrom Aniołowo 3:0, pauzowali Czarni Małdyty.
Grupa 3 (9. kol.): Błękitni Stary Olsztyn – MKS Miłakowo 1:2, Młody Piłkarz Jonkowo – KS Łęgajny 2:1, Tempo II Ramsowo Wipsowo – Warmiak Łukta 0:5, Tęcza II Biskupiec – TPS Boguchwały 10:0.
Grupa 4 (10. kol.): Mewa Smykowo – Avista Łążyn 0:1, Żak Jamielnik – KS Mroczno 4:4, Olimpia Kisielice – Wel Bratian 5:1, Osa Ząbrowo – Vel Dąbrówno 1:1, Huragan Byszwałd – LZS Fijewo 1:5, Zamek Szymbark – Wicher Gwiździny 1:2.
pes

GRUPA 1
1. Rona 22 25:6
2. Olimpia 20 27:6
3. Salęt 16 21:10
4. Victoria II 12 22:19
5. Pogoń 12 19:12
6. Szansa 10 20:19
7. Juksty 9 14:25
8. Fortuna 3 7:32
9. Warmianka 0 5:31

GRUPA 2
1. Wałsza 26 44:14
2. Sparta* 21 36:14
3. Victoria* 18 36:18
4. Zagłada** 17 20:13
5. Kormoran* 17 42:16
6. Czarni* 11 29:25
7. Granica* 10 18:21
8. Warmia** 9 21:33
9. Dąb* 8 21:26
10. Grom* 3 13:66
11. Pogrom* 1 13:47
* mecz mniej, ** dwa mecze mniej

GRUPA 3
1. Miłakowo 25 31:7
2. Tęcza II 19 28:7
3. Jonkowo 18 29:20
4. Warmiak 13 27:19
5. Błękitni 12 29:22
6. Łęgajny 9 16:22
7. Boguchwały 6 13:38
8. Tempo II 0 7:45

GRUPA 4
1. Wicher 24 33:7
2. Avista 24 28:11
3. Olimpia 22 32:14
4. Mroczno 19 37:24
5. Mewa 18 17:9
6. Żak 18 25:15
7. Bratian 10 18:26
8. Fijewo 10 15:34
9. Zamek 8 14:24
10. Vel 7 16:31
11. Osa 5 15:31
12. Huragan 1 11:35
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB