Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

"Zielona Armia" wśród kibiców

2019-10-21 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-20 22:07:10)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Jak informowaliśmy, w sobotnie popołudnie Indykpol AZS spotkał się z kibicami w Galerii Warmińskiej.

„Zielona Armia” w sobotnie popołudnie pojawiła się w Galerii Warmińskiej. Wydarzenie rozpoczęły zabawy z piłką dla najmłodszych, czyli trening z Mistrzami – Mateuszem Miką, Pawłem Woickim i Wojciechem Żalińskim. Potem kibicom zaprezentowała się przyszłość olsztyńskiej siatkówki, czyli grupy młodzieżowe AZS UWM Olsztyn. Czas umilały również występy artystyczne Olsztyńskiej Szkoły Cheerleaders Soltare oraz mini-koncerty Jakuba Zajączkowskiego, uczestnika talent show The Voice of Poland.
„Daniem głównym” była oczywiście prezentacja pierwszego zespołu Indykpolu AZS Olsztyn. Najwięcej braw zebrał Seyed Mohammad Mousavi. Dla irańskiego środkowego, który do tej pory występował wyłącznie w rodzimych klubach, będzie to debiut w PlusLidze.
O efektowną oprawę zadbali również członkowie Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej AZS Olsztyn. Kibice rozwiesili naprzeciwko sceny wielką biało-zieloną sektorówkę, a podczas przejścia każdego z zawodników skandowali jego nazwisko, a nad ich głowami powiewały kolejne flagi. Podczas spotkania można było również zobaczyć nowe stroje meczowe, które zaprezentowali m.in. Paweł Pietraszko, Mateusz Poręba i Dawid Sokołowski.

Atmosfera panująca podczas prezentacji udzieliła się również włoskiemu szkoleniowcowi Indykpolu AZS. Paolo Montagnani był pod wrażeniem liczby kibiców zgromadzonych w Galerii Warmińskiej. – Jest nam niezmiernie miło, że aż tylu kibiców przyszło powitać nasz zespół. Postaramy się was nie zawieźć. Liczymy na wasz doping podczas całego sezonu! – powiedział Paolo Montagnani.

Głos zabrał również Tomasz Jankowski, prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, który zwrócił uwagę na silną i wyrównaną ligę. - Jest sporo zespołów, które mają wysokie cele – powiedział Tomasz Jankowski. - My jednak również mamy mocną drużynę. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim naszym sponsorom, a w szczególności sponsorowi strategicznemu – firmie Indykpol. Bez ich wsparcia nie udałoby się zbudować takiej ekipy. Naszym celem jest awans do fazy play-off, a jeśli tak będzie, to spróbujemy powalczyć o coś więcej.
Na koniec prezentacji kibice wzięli udział w Siatkarskiej Grze Warmińskiej. Zabawa polegała na zdobyciu autografów wszystkich zawodników i członków sztabu szkoleniowego. Zdobywanie autografów nie było łatwe, bo sportowcy zostali ulokowani w pięciu sklepach w Galerii Warmińskiej. Pierwsi kibice, którzy zdobyli komplet autografów, otrzymali prezent-niespodziankę, ufundowaną przez sponsorów klubu: Indykpol (dla młodszych fanów) i Specjal (dla nieco starszych kibiców).
Inauguracja rozgrywek PlusLigi już w sobotę: o godz. 14.45 w Uranii Indykpol AZS podejmie zespół Cerrad Enea Czarni Radom. Wejściówki na mecz można kupić na indykpolazs.pl/bilety.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kibic #2811981 | 5.173.*.* 30 paź 2019 22:47

    I jak zwykle w pi..ę. Co pan na to prezesie Jankowski? Gdzie jest ten zespół na play-off? Jakoś nie widać... Kolejny sezon w DE....

    ! - + odpowiedz na ten komentarz