Cienkie Bolki nie są takie znowu cienkie!

2019-10-19 22:29:50(ost. akt: 2019-10-19 22:33:18)
Cienkie Bolki

Rozpoczęły się rozgrywki Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorów (II liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Po pierwszej kolejce liderem zostały Cienkie Bolki, które pokazały nieprawdopodobną moc, rozbijając solidny Jasam aż 7:1!
Fiege Zalando Lounge to zespół, który w tym sezonie debiutuje na boiskach OLFA. Jego formę sprawdziły Olsztyńskie Wodociągi. Walki i emocji było sporo, ale obronną ręką wyszli gracze Wodociągów, którzy po bramkach Waldemara Bienendy i Cypriana Golana zaczęli sezon od trzypunktowej zdobyczy punktowej. 2:0 dla Olsztyńskich Wodociągów.

Mecz pomiędzy Jasamem i Cienkimi Bolkami zapowiadał się na wyrównaną batalię. W rzeczywistości jednak Jasam dotrzymywał kroku tylko przez 15 minut, po których było 1:0 dla Cienkich Bolków (bramka Patryka Opalińskiego). Finałowy kwadrans to już absolutna dominacja Bolków, którzy jeszcze sześciokrotnie wpakowali piłkę do bramki rywali (Marcin Jurewicz – 3; Kamil Słowicki, Mateusz Dymarczyk i Łukasz Jędrzejewski). Jasam stać było jedynie na honorowe trafienie Daniela Kotlińskiego. Duża w tym zasługa rozgrywającego kapitalne spotkanie Konrada Łuniewskiego, który wielokrotnie uchronił swój zespół od utraty bramki. 7:1 dla Cienkich Bolków!

Wieczór zakończyło spotkanie uznanego na drugoligowych boiskach OIRP z Kebab Super King (w ubiegłym sezonie Sprint). Faworytem teoretycznie byli ci pierwsi, ale boiskowa rzeczywistość pokazała, że oba zespoły dysponują zbliżonym potencjałem sportowym. Po pierwszej połowie było 1:1 (bramki: Przemysław Grześko dla OIRP i Łukasz Kostyra dla Kebab Super King). Decydujące 15 minut niewiele zmieniło, albowiem piłka wpadła do bramki zarówno z jednej, jak i drugiej strony (Jerzy Akińcza dla OIRP i Cezary Piotrak dla Kebab Super King). Wraz z końcową syreną na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2.