Pewne zwycięstwo Warmii Energi Olsztyn

2019-10-19 21:53:48(ost. akt: 2019-10-20 21:56:31)
Rzuca Wojciech Golks

Po niemrawym początku meczu, olsztyńscy piłkarze ręczni przebudzili po 15 minutach, w efekcie w 5. kolejce I ligi pewnie ograli Juranda Ciechanów.
* Warmia Energa Olsztyn - Jurand Ciechanów 32:23 (17:8)
Warmia Energa
: Makowski, Kłodziński, Pikura - Mięsopust 5, Dzido 1, Starzec 1, Fabianowicz 1, Kopyciński 4, Sikorski 1, Kosmala 5, Wadowski 2, Golks 3, Rupp 2, Deptuła 1, Malewski 3
MVP: Daniel Makowski (Warmia Energa)

Początek meczu był bardzo słaby, i to w wykonaniu obu drużyn. Anemiczne lub niecelne strzały, wolne tempo akcji oraz masa błędów własnych - w efekcie po 6 minutach był remis... 1:1.
Po kwadransie olsztynianie osiągnęli niewielką przewagę, a grający w osłabieniu goście, dążąc do odrobienia strat, wycofali bramkarza. Skończyło się to kolejnymi trafieniami Warmii, która wreszcie uzyskała w miarę bezpieczną przewagę.
Początek drugiej połowy mógł jednak napawać niepokojem, bowiem tym razem Jurand potrzebował tylko 8 minut do zdobycia 7 bramek, czyli prawie tyle, co w całej pierwszej połowie.
Gospodarze jednak szybko marzenia o sukcesie wybili im z głów, w 43. minucie wygrywając 25:15.
Rozmiary zwycięstwa byłyby mniejsze, gdyby nie wiele znakomitych interwencji Makowskiego w pierwszej połowie oraz Kłodzińskiego w drugiej.

* Inne mecze 5. kolejki, sobota: Meble Wójcik Elbląg - Nielba Wągrowiec 32:36, USAR Kwidzyn - Mazur Sierpc 21:22, Gwardia Koszalin - SPR GKS Żukowo 31:34; niedziela: Tytani Wejherowo - SMS ZPRP Gdańsk 23:31 (10:14).