Torowe sukcesy olsztyńskich kolarzy

2019-10-17 10:00:56(ost. akt: 2019-10-17 10:02:56)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W Pruszkowie odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w kolarstwie torowym. Znakomicie spisali się reprezentanci WMKS Olsztyn.
W Pruszkowie startowali zawodnicy z Mazowieckiego, Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego. Nasz region reprezentowały trzy kluby: WMKS Olsztyn, Warmia Biskupiec i Przyjaźń Bartoszyce. W sumie kolarze z Warmii i Mazur zdobyli 17 medali, w tym aż siedem złotych. Pod tym względem najlepsi okazali się młodzicy WMKS Olsztyn. Dwa złote krążki wywalczyła Marcela Drygalska, a po jednym Martyna Szczęsna i Mikołaj Siemianowski. Poza tym olsztynianie byli też najlepsi w sprincie drużynowym dziewcząt. Natomiast dla Warmii mistrzowskie tytuły zdobyli: Piotr Giedziun oraz team w wyścigu drużynowym.

* Wyniki, młodziczki, wyścig indywidualny 1 km: 1. Martyna Szczęsna (WMKS Olsztyn), 2. Kinga Rybkiewicz (Warmia Biskupiec), 3. Marcela Drygalska (WMKS); wyścig indywidualny 250 m: 1. Szczęsna, 3. Drygalska; wyścig punktowy: 1. Drygalska; sprint drużynowy: 1. WMKS (Drygalska/Szczęsna), 2. Przyjaźń Bartoszyce (Oliwia Daszkiewicz/Urszula Sipko).
Młodzicy, wyścig indywidualny 250 m: 2. Mikołaj Siemianowski, 3. Szymon Gawliński (obaj WMKS); wyścig punktowy: 1. Piotr Giedziun (Warmia), 3. Siemianowski; sprint: 1. Siemianowski, 3. Giedziun; wyścig drużynowy: 1. Warmia (Giedziun/Michał Królicki/Wojciech Bućko/Mikołaj Dziadura), 2. WMKS (Siemianowski/Kacper Goldan/Piotr Jaczun/Gawliński), 3. WMKS II (Gracjan Korzeniewski/Jakub Ciechanowicz/Joachim Kostkowski/Michał Witek).